In een dag gekleurd door wind en valpartijen is Kristoff de snelste van uitgedunde groep in Ruta Del Sol Wielrennen
Wielrennen

In een dag gekleurd door wind en valpartijen is Kristoff de snelste van uitgedunde groep in Ruta Del Sol

In een dag gekleurd door wind en valpartijen is Kristoff de snelste van uitgedunde groep in Ruta Del Sol

De derde etappe van de Ruta Del Sol is gewonnen door Alexander Kristoff. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een lastige sprint na een dag vol wind en chaos, waar een valpartij zorgde voor een splitsing in de laatste dertig kilometer. Ben Turner werd tweede, voor Tom Pidcock.

Na een verwoede eerste twee dagen, waar de winnaar van rit één Maxim Van Gils een dag later de leiderstrui verloor aan Pavel Sivakov in de door Tom Pidcock gewonnen tweede etappe, was het vrijdag aan de sprinters. Toch? Het parcours was nagenoeg vlak, maar toch bleef de weg glooien richting de finale, waar de finish lag op een vervelend oplopende strook. Het was dus nog maar de vraag wat er zou gebeuren.

Het zou in ieder geval niet voor de vroege vluchters zijn op vrijdag. Want de drie man die wegreden (onder wie bergtrui-drager Guillermo Silva van Caja Rural - Seguros RGA) waren niet met genoeg om het peloton te dwarsbomen. Zij kwamen dichter en dichter, en in de laatste 40 kilometer bedroeg de voorsprong nog minder dan een minuut. Op de heuvels werd het tempo opgeschroefd en was duidelijk dat de koplopers kansloos waren.

Lees verder onder de foto!

Flinke valpartij, nauwe wegen en gouden kilometer zorgen voor chaos

Ook was er sprake van flinke wind. Dat zorgde voor nervositeit, en plots was daar UAE Team Emirates - XRG dat het spel op de wagen legde. Dat zorgde niet voor breuken in het peloton, maar een val op zo'n 23 kilometer van de meet wel. Zo sloten zo'n dertig man aan bij de kop van de koers. Daar werd flink hard gestreden in de gouden kilometer, waar vooral Tom Pidcock (Q36.5 Pro Cycling) en Markus Hoelgaard (Uno-X Mobility) de bonificatieseconden wegsnoepten. Leider Pavel Sivakov hield zich afwezig.

Ondertussen bleven de teams vooraan keihard doorrijden, waardoor een echte massasprint er niet meer in zou zitten. Alexander Kristoff (Uno-X Mobility) was een van de enige echte sprinters die meezat met de goede groep, en zijn ploeg probeerde hem dan ook zo goed mogelijk te brengen. De slotkilometer liep vies omhoog, en dat was een kolfje naar de hand van de grote Noor, die de verrassende Ben Turner op het laatst wist in te halen.

Uitslag etappe 3 Ruta Del Sol 2025

Results powered by FirstCycling.com

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws