De vijfde etappe van de UAE Tour is gewonnen door Tim Merlier. De Europees kampioen van Soudal Quick-Step kon dan eindelijk Jonathan Milan verslaan in een race die werd gekleurd door wie anders dan Tadej Pogacar, die zijn leiderstrui verdedigde door mee te glippen met de kopgroep. Twee crashes in de laatste drie kilometer verpestten de dag een beetje.
Na een sprintbal in de vierde rit kon er meer van hetzelfde verwacht worden in de rit van vrijdag. Sterker nog, de koers was nóg vlakker en bovendien werden er dit keer geen waaiers verwacht. Daardoor was de verwachting dat het een relatief saaie rit zou worden, maar geen enkele rit met Tadej Pogacar erin is saai, zo blijkt maar weer. Nadat er een kopgroep was weggereden uit het peloton sloop de Sloveen van UAE Team Emirates - XRG samen met land- en ploeggenoot Domen Novak weg en reed pardoes naar de kopgroep.
Titelverdediger Lennert Van Eetvelt en INEOS-klimmer Victor Langelotti reageerden attent en zaten in het wiel van de klassementsleider. Zo ontstond er een kopgroep van elf man, waar een schitterende mengelmoes van pro-continentale renners en absolute toppers was ontstaan. Ook Djorde Djuric (Solution Tech - Vini Fantini), de drager van de zwarte tussensprinttrui, en Kobe Goossens (Intermarché-Wanty) zaten voorin.
Lees verder onder de video!
Pogi verveelt zich niet, crashes in finale
Samen reden de mannen vooraan een voorsprong van 2.45 minuten bij elkaar, maar het peloton vond het maar niets. Ze hielden Pogacar altijd in zicht en wilden geen risico nemen met de wereldkampioen. Onderweg won hij nog wel een tussensprintje, maar met zo'n 40 kilometer te gaan was het doldwaze avontuur voorbij: het peloton rekende de elf in en dus mocht de winnaar van woensdag het laatste uur gewoon in de buik van het peloton doorbrengen.
Zo ging het peloton toch op zijn dooie gemakje op weg naar een sprint. In de slotkilometers ging het tempo de lucht in. Na het werk van de klassementsploegen waren het vooral Soudal Quick-Step en Bahrain Victorious die zich vooraan meldden. Het was nog relatief rustig, maar plots was daar een nare val van een man of tien net buiten de laatste drie kilometer, met onder meer Carlos Rodríguez (INEOS Grenadiers) en Felix Gall (Decathlon AG2R La Mondiale). Niemand bleef liggen maar de crash was op hoge snelheid. Ook Pablo Castrillo was opgehouden: hij moest in de achtervolging.
Na dat chaotische moment was het tijd voor de spurters. Tudor deed alles om Arvid de Kleijn eindelijk goed te brengen, maar in de slotkilometer kwam daar Jonathan Milan. Luka Mezgec probeerde de sprinters te verrassen terwijl in de achtergrond een nieuwe crash plaatsvond. Maar in de sprint was het dit keer Merlier die Milan wist te verslaan, die derde werd achter landgenoot Matteo Malucelli.
Uitslag etappe 5 UAE Tour 2025
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties