...
jonathan-milan
Wielrennen

Keerzijde van bizarre Tour de France? Girmay en groene Milan kijken angstig terug in Parijs: 'Ik weet niet waarom'

jonathan-milan

Jonathan Milan en Biniam Girmay zien in 2026 graag de 'normale' aankomst in Parijs terugkeren in de Tour de France. De Italiaan van Lidl-Trek won het puntenklassement en vierde zo het groen, de trui die Girmay een jaar geleden middels drie ritzeges nog binnensleepte. Milan had er maar twee ritzeges voor nodig, omdat de Tour in 2025 van start tot finish amper voor de sprinters was. Ook de slotdag in Parijs werd te zwaar, door een nieuwe finale met drie keer Montmartre.

Het idee van de Tour de France-organisatie werd opgedaan bij de Olympische Spelen in Parijs en zo zagen we het Tourpeloton drie keer over de kasseien omhoog denderen, met rijen mensen achter de hekken. 'De jongens hebben het echt geprobeerd voor mij op de eerste keer Montmartre, maar het was gewoon te zwaar. Ik heb vervolgens echt genoten van de etappe', zei Milan erover na afloop.

'Het was mijn droom om te finishen met een sprint, maar dit was echt het compleet tegenovergestelde. Ik heb mijn best gedaan en ben blij met de Tour die we hebben gereden', vervolgde de Italiaan, die zijn groene trui vooral won door veel gewonnen tussensprints en dus twee ritzeges op dag 8 en 17. Of hij terugkeert in de Tour? 'We moeten zien hoe het parcours eruit zal zien.'

De Tour van 2025 heeft veel sprinters afgeschrokken. 'Ik heb deze editie echt afgezien, maar ik zou graag terugkeren, om dit allemaal nog eens te beleven. De Tour was een groot doel voor het team en het was altijd al een droom om met groen naar Parijs te gaan, al sinds mijn start als prof. We hebben veel bereikt vandaag, daar ben ik superblij mee', aldus Milan.

Heel even leek de Italiaan het te moeten afleggen tegen Tadej Pogacar, maar na zijn ritzege op dag 17 was het groen wel binnen. 'Het was een zwaar gevecht, maar we hebben dit verdiend. Ik ga nu slapen op maandag, het liefst tot 10.00 uur of langer. En ik ga pizza eten, een lekkere margherita. Ik ga de mensen missen in de Tour, maar de beklimmingen zeker niet, haha!'

Lees verder onder de foto

Girmay was naar eigen zeggen beter dan in 2024

Voor Girmay klikte het in de Tour de France geen moment. Hij crashte, reed achter de feiten aan en kwam in de sprints zo nooit verder dan een tweede plaats op dag 1. 'Het was romantisch om zo door Parijs te rijden', glimlachte hij, doelend op het feit dat er niets meer op het spel stond voor de sprinters. Door de regen werd bovendien de tijd al opgenomen op 50 kilometer van het einde.

'Ik had voorafgaand aan de etappe wel wat valpartijen en chaos verwacht, maar iedereen had angst en dus werd de selectie op de eerste keer Montmartre al gemaakt. Ik voelde me vrij goed, maar miste de kick en frisse benen. De anderen waren te sterk, ook al zat ik goed gepositioneerd. Ik prefereer toch de finale van vorig jaar', aldus Girmay.

De Eritreeër leek op papier dus minder dan in 2024, toen hij drie etappes en het groen won. Niets blijkt minder waar. 'Ik kijk naar naar mijn computertje en ik heb in slechts één uur al weer bizarre cijfers gereden. Het gaat zó hard, ik weet niet waarom. Ik was beter dan vorig jaar, maar we hebben nooit het momentum gevonden. We hadden het beter kunnen doen, maar hebben veel geleerd.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws