...
olav-kooij
Wielrennen

Kooij completeert in bloedstollende finale hattrick in Tour of Britain; Evenepoel kan Grégoire niet van eindzege houden

olav-kooij

De zesde en tevens laatste rit van de Tour of Britain is zondag gewonnen door Olav Kooij. Op de laatste koersdag van Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) hield de vroege vlucht lang stand, maar het was de Nederlander van Visma | Lease a Bike die vanuit het net op tijd op gang geschoten peloton wist te winnen in de sprint. Romain Grégoire (Groupama-FDJ) overleefde de slotrit en schreef zodoende de eindzege op zijn naam.

De koninginnenrit, met finish bovenop The Tumble, was zaterdag gewonnen door Remco Evenepoel, maar de Belg van Soudal Quick-Step moest na die zege nog steeds Grégoire voor zich dulden in de algemene rangschikking. De Fransman zou op de laatste dag een voorsprong van twee seconden moeten verdedigen ten opzichte van Evenepoel, wat met het redelijk vlakke parcours zeker mogelijk moest zijn.

De rit had wel een kort maar steil klimmetje in de finale, met de top op net geen tien kilometer van de meet. Een kaartje voor de vroege vlucht was zodoende gewild, waardoor het even duurde voor de vlucht gevlogen was. Het zouden uiteindelijk Julius Johansen (UAE Emirates-XRG), Bastien Tronchon (Decathlon AG2R La Mondiale), Fred Wright (Bahrain Victorious) en Mats Wenzel (Equipo Kern Pharma) zijn die mochten vertrekken.

Vanuit de start hadden we overigens Thomas gelijk zien versnellen. Op zijn laatste koersdag trok de routinier meteen in de aanval, maar zijn poging strandde al snel. Niets geen rustige afscheidstournee dus!

Lees verder onder de video!

Peloton houdt koplopers kort, dieren zorgen voor oponthoud

Veel meer dan twee minuten voorsprong kreeg het viertal niet van het peloton. Wenzel moest vervolgens lossen, maar kon niet veel later weer terugkeren. Hetzelfde lot was er voor Johansen, daar ook hij even moest passen, maar niet veel later weer wist terug te keren.

Met veertig tellen voorsprong begonnen de vier vluchters aan de Caerphilly Mountain, een klim van 1,3 kilometer aan gemiddeld 9,6 procent. Daarvoor hadden we toch wel een opmerkelijk moment gezien, toen een kudde dieren ervoor zorgde dat de koers even opgehouden werd.

Lees verder onder de video!

Evenepoel zorgt voor vuurwerk, vluchters lijken het te gaan halen

Het verwachte vuurwerk op het steile klimmetje werd door Evenepoel meteen aangestoken, daar de Belg van Soudal Quick-Step flink versnelde. We zagen alle favorieten voor de eindzege er goed bij zitten, terwijl iets daarvoor nog altijd Johansen, Tronchon en Wright vooruit waren.

Evenepoel probeerde het op het vlakke nog maar eens, maar de Belg kreeg Grégoire maar niet uit zijn wiel. De favorieten keken vooral naar elkaar en dat kwam de overgebleven vluchters vooraan goed uit. Wright, Johansen en Tronchon leken opeens goede papieren voor de dagzege, maar de favorieten hadden toch ook weer niet zo'n grote achterstand.

In een zeer spannende finale was het uiteindelijk toch nét niet genoeg voor de vluchters, waarbij het uitgedunde peloton net op tijd terugkwam. Kooij sprintte daarin naar de zege in wat uiteindelijk een spectaculair slot zou zijn. Grégoire finishte in het peloton en schreef op die manier de eindzege op zijn naam. Niet veel later kwam Thomas onder luid gejuich over de meet, in wat zijn laatste profkoers zou zijn.

Uitslag etappe 6 en eindklassement Tour of Britain 2025

Results powered by FirstCycling.com

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws