Met zijn zevende wereldtitel heeft Mathieu van der Poel afgelopen weekend in Liévin zijn crosswinter vaarwel gezegd. De Nederlander gaat nu genieten van een welverdiende vakantie, voordat hij zich gaat opmaken voor het voorjaar, waarin de winnaar van de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix opnieuw grote doelen heeft en vooral hoopt te pieken in de 'heilige week'.
De eerste grote afspraak voor de Nederlander staat te wachten op 22 maart. Dan staat Van der Poel aan de start van Milaan-Sanremo, het eerste monument dat hij in 2023 al op zijn naam schreef. 'Ik ga zoals gewoonlijk een klassiekerseizoen rijden, met min of meer dezelfde doelstellingen als in voorgaande seizoenen. Het enige verschil is dat ik een race als Parijs-Nice (9-16 maart) of Tirreno-Adriatico (10-16 maart) zal rijden vóór Milaan-Sanremo, maar ik weet nog niet welke', liet hij aan L'Equipe weten.
Vanuit het Italiaanse monument trekt Van der Poel door naar zijn geliefde kasseiklassiekers, waarin hij één groot doel heeft: opnieuw de Ronde van Vlaanderen winnen. 'Bij mijn eerste deelname ben ik verliefd geworden op die koers. Maar dit jaar doet de Tadej Pogacar mee. Ik zal in topvorm moeten zijn om hem te kunnen volgen', vertelt de drievoudig winnaar van De Hoogmis in gesprek met Sporza. Van der Poel had eerder al vermeld dat hij van de Ronde weer een hoofddoel zou maken.
Maar de Nederlander is niet alleen maar waakzaam voor Pogacar; hij weet ook dat ploegen als Visma | Lease a Bike en Lidl-Trek met een enorm sterke ploeg naar Vlaanderen afreizen. 'Enkele ploegen zijn in de breedte heel sterk geworden. Maar wanneer Tadej gaat, weten heel veel ploegen dat het heel moeilijk is om hem te volgen. Dat zal het leuk maken voor de toeschouwers, want dat betekent dat de koers van heel ver zal worden opengebroken.'
Lees hieronder verder!

Maar eerst: genieten op skivakantie met Thibau Nys?
Maar voordat de wereldkampioen veldrijden zijn volledige focus verlegt naar het wegseizoen, gaat hij eerst genieten van een welverdiende skivakantie. 'De kans is groot dat dat een skivakantie wordt. Ik heb gehoord dat Thibau Nys ook gaat skiën. Misschien moet ik hem vergezellen', lacht Van der Poel.
En de kans dat Van der Poel Nys nog ergens op de pistes tegenkomt, is zeker aanwezig. De jonge Belg heeft na zijn derde plaats in Liévin ook aangegeven te gaan genieten van een skivakantie. 'Ik neem nu tien dagen rust. Het WK was mijn laatste wedstrijd deze winter. Maandagochtend vroeg vlieg ik naar Genève, om vandaar door te rijden naar Val Thorens voor een weekje skivakantie. Ik ga voorzichtig zijn, maar ik kijk hier al een tijd naar uit. Daarna zal het snel weer beginnen, want de weg komt eraan', vertelt Nys aan Het Laatste Nieuws.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties