...
Philipsen ziet weinig sprintkansen in tweede Tourweek: 'Mijn focus ligt op de rit naar Moulins'
Wielrennen

Philipsen ziet weinig sprintkansen in tweede Tourweek: 'Mijn focus ligt op de rit naar Moulins'

Philipsen ziet weinig sprintkansen in tweede Tourweek: 'Mijn focus ligt op de rit naar Moulins'

Jasper Philipsen mag zich op de eerste rustdag in de Tour de France met recht de absolute sprintkoning wanen. De 'Vlam van Ham' wist (telkens na straffe lead-outs van Mathieu van der Poel) al drie keer te zegevieren en kwam in etappe acht nét tekort voor een vierde zege. In gesprek met Sporza blikte hij tijdens de rustdag, de dag waarop Alpecin-Deceuninck rondfietste in 'Merci Poupou-tenues', op de eerste negen dagen in 'La Grande Boucle'.

'Ik had vooraf nooit durven te dromen dat ik op de rustdag al drie ritzeges zou hebben', steekt Philipsen van wal. 'Dat geeft toch gemoedsrust.' Toch houdt Philipsen nog altijd een slag om de arm en wil hij graag zelfkritisch en scherp blijven. 'Elke sprint wordt geanalyseerd. We mogen niet denken dat het allemaal makkelijk zal gaan.'

Naar eigen zeggen maakt Philipsen vanaf de eerste rustdag nóg meer werk van de groene trui, die inmiddels al niet meer uit zijn handen lijkt te kunnen glippen: hij heeft al 110 punten voorsprong op de nummer twee, Cofidis-sprinter Bryan Coquard. 'Ik sta in een goeie positie, maar het is nog ver', blijft hij bescheiden.

'Ik mag zeker geen punten laten liggen wanneer mijn concurrenten die wel pakken', gaat hij verder over het binnenhengelen van het puntenklassement. De komende ritten wordt het lastig om in de tussensprints veel te sprokkelen, al is dat voor de andere sprinters wellicht ook zo. Woensdag, richting Moulins, wordt wellicht mijn enige kans om sprintsucces komende week. Daar ligt nu mijn focus', besluit de Vlaming.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws