...
jai hindley
Wielrennen

Red Bull-BORA-hansgrohe wijst Hindley aan als Vuelta-kopman en moet selectie noodgedwongen wijzigen

jai hindley

Red Bull-BORA-hansgrohe gaat het definitief zonder viervoudig winnaar Primoz Roglic doen in de komende Vuelta a Espana. De Duitse ploeg mikt met Jai Hindley op een goed klassement, maar wil vooral de kansen pakken die zich gedurende de drie weken voor kunnen gaan doen. Tim van Dijke start ook.

'De ploeg wordt aangevoerd door Jai Hindley, de winnaar van de Giro d'Italia van 2022', lezen we in het persbericht dat de ploeg uitstuurde. 'Tegelijkertijd reizen we naar Spanje met een evenwichtige selectie die niet alleen is ontworpen om Hindley te ondersteunen in het algemeen klassement, maar ook om agressief te koersen en gedurende de drie weken etappezeges na te jagen.'

'Giulio Pellizzari zal starten voor zijn tweede grote ronde van het seizoen na indruk te hebben gemaakt bij zijn debuut in de Giro. De 21-jarige Italiaan kijkt ernaar uit om de volgende stap in zijn ontwikkeling te zetten tijdens de Spaanse grote ronde en te leren van de ervaring van zijn Australische ploeggenoot', aldus de formatie van Ralph Denk.

Lees verder onder de foto!

giulio pellizzari

Red Bull-BORA-hansgrohe spreekt geen verwachtingen voor Hindley uit

Ploegleider Patxi Vila duidt de tactiek. 'Jai is zeker onze leider voor het klassement binnen een zeer uitgebalanceerd team. We zullen competitief zijn, agressief racen en Jai steunen, maar ook streven naar etappezeges. Dat is ook een belangrijk doel voor ons', aldus de Spanjaard.

'Jai is onze leider, maar met een uitgebalanceerd team kunnen we in verschillende etappes een hoofdrol spelen en streven naar overwinningen', stelt Vila, die niet weet waartoe Hindley precies in staat is. 'Hoewel het op dit moment niet makkelijk is om een exacte verwachting voor Jai te geven, is hij een winnaar van een grote ronde, die al heeft laten zien dat hij de benen heeft om een wedstrijd van drie weken te winnen.'

Naast Hindley, Pellizzari en Van Dijke zouden ook Nico Denz, Giovanni Aleotti, Finn Fisher-Black, Matteo Sobrero en Jonas Koch meedoen namens Red Bull-BORA-hansgrohe. Voor laatstgenoemde gaat er helaas een streep door de Ronde van Spanje. Koch is ziek geworden en zal vervangen worden door landgenoot Ben Zwiehoff.

Selectie Red Bull-BORA-hansgrohe Vuelta a Espana 2025

Jai Hindley
Nico Denz
Giulio Pellizzari
Giovanni Aleotti
Finn Fisher-Black
Matteo Sobrero
Ben Zwiehoff
Tim van Dijke

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws