Sergio Higuita wint met lengte de sprint in Baskenland: 'Eigenlijk ging ik te vroeg mijn sprint aan'

Wielrennen
vrijdag, 07 april 2023 om 18:25
sergio higuita
Met een sterke sprint in de vijfde etappe van de Ronde van het Baskenland wist Sergio Higuita zijn tegenstanders op lengtes te sprinten. De kleine Colombiaan van BORA-hansgrohe was zo de snelste van een kleine groep die het tot aan de streep mocht uitvechten.
'Het was een hele zware etappe vandaag', laat Higuita na afloop via zijn ploeg weten. 'Maar ik wist dat ik een hele goede kans zou hebben op een topresultaat. De finish kende ik goed, en toen ik in de finale de mogelijkheid zag, nam ik die met beide handen. Eigenlijk ging ik een beetje te vroeg mijn sprint aan, maar uiteindelijk was ik sterk genoeg om de leiding te houden', blikte de klimmer terug op zijn gewonnen etappe.
'Ik ben enorm blij om het team een tweede gewonnen etappe te geven', doelt Higuita op de etappe die Ide Schelling eerder in deze Spaanse rittenkoers al wist te winnen. 'En het is altijd mooi om in deze wedstrijd te winnen, want ik heb hier mooie herinneringen liggen.'
Higuita kijkt ook terug op de laatste periode, die voor hem niet altijd even makkelijk is geweest. 'Na een paar niet zo makkelijke maanden, geeft deze etappewinst en mijn podiumplaats in de GP Indurain mij meer vertrouwen. Het is enorm motiverend voor mij en het team.'
Zaterdag volgt de laatste etappe van de Ronde van het Baskenland. Jonas Vingegaard heeft nog altijd de leiding in het klassement.
loading
Laatste Wielernieuws
Populair Wielernieuws
Laatste reacties

Loading