Op papier heeft de Tour de France 2026 zeven vlakke ritten en dus is het nu al de vraag welke sprinters welke hulptroepen mee zullen krijgen naar de Ronde van Frankrijk. Soudal Quick-Step heeft met Tim Merlier een van de rapste mannen van het peloton onder contract staan, maar heeft met Paul Magnier ook de op Pogacar na meest succesvolle renner van 2025. Wie neemt The Wolfpack volgende zomer mee naar Barcelona?
'Het wordt een Tour voor de stérke sprinters, want het parcours is heel lastig', zei Soudal Quick-Step CEO Jurgen Foré al eerder. 'Er is die start en ook de tweede week is zwaar. Daartussen liggen dan de sprintetappes verspreid. En op de voorlaatste dag is er nog een bergrit met 5.600 hoogtemeters... Wat ik een beetje overdreven vind', klonk het kritisch.
Op papier zou het totaal op zes à zeven sprintkansen uitkomen en dus wil de Belgische formatie niet louter op de sprints gokken. 'Met Jasper Stuyven en Dylan van Baarle hebben we sterke renners die in de overgangsritten uit de voeten zouden kunnen en Ilan Van Wilder, Mikel Landa, Junior Lecerf, Steff Cras en Valentin Paret-Peintre kunnen in de bergen hun mannetje staan', liet de CEO meteen even in zijn papieren kijken.
Dan is natuurlijk de onvermijdelijke vraag: zit er met die sterke klimmers een goed klassement in? 'Waarom niet?', klonk het bij Foré. 'Als je anoniem achtste wordt, hebben de sponsors daar niet veel aan. Maar het kan ook op een andere manier, zoals Junior in de Vuelta gedaan heeft: door attractief te koersen.'
Lees verder onder de foto!
Magnier laten debuteren? 'We mogen niet vergeten dat hij nog maar 21 is', aldus Foré
Waar Frankrijk lijkt te dromen van het Tourdebuut van Paul Magnier, wilde Foré in gesprek met HLN daar nog geen uitspraken over doen. 'Het is veel te vroeg om het daarover te hebben, maar misschien is het ook wel te vroeg om Paul al naar de Tour te sturen', liet de Belg weten.
Mocht de jonge Fransman de vorm hebben van dit najaar, maakt dat de overweging bij The Wolfpack misschien een stuk makkelijker. In de maanden september en oktober won Magnier maar liefst veertien (!) keer. 'Oké, hij wint veel, maar we mogen niet vergeten dat hij nog maar 21 is. Hij heeft dit jaar twee weken Giro gereden. Om hem dan meteen bloot te stellen aan de Tour...', hield Foré de vraagtekens in stand.
Of Soudal Quick-Step Magnier thuislaat of niet, een selectie van Tim Merlier lijkt voor de hand te liggen. De Belg keek naar eigen zeggen 'met stress' naar de presentatie van het Tourparcours. 'Maar ik denk dat het wel nog meevalt wat mijn kansen betreft', laat de voormalig Europees kampioen weten aan Sporza.
Lees verder onder de foto!
Merlier rekent zich niet rijk met volgens hem zes sprintkansen: 'Op de tanden bijten tot dag vijf'
De organisatie labelde zeven etappes als vlak, maar Merlier kijkt daar net iets anders naar. 'Zelf zie ik 6 kansen, maar er kunnen er zelfs nog wegvallen als het al lastig is geweest. Voor mij mogen er natuurlijk meer sprinterskansen zijn. Maar ze willen sensatie in de Tour, dus halen ze er de 'saaie' ritten uit.'
De Belgische spurtbom zal dan ook even moeten wachten op de eerste kans, die in de Tour van dit jaar al op dag één was. 'Het wordt op de tanden bijten tot dag vijf', aldus Merlier, die niet hoopte op opnieuw een aangepaste slotetappe in Parijs. 'Het is en blijft moeilijk voor ons. Zeker door die extreme ritten ervoor', blikt de sprinter vooruit op etappe 21.
'Daarna volgt een lange transfer, dus dan zullen de benen van de sprinters afgesneden zijn', gaat Merlier verder. 'Ik had gehoopt dat de organisatie jaar om jaar de klassieke aankomst weer zou inplannen. Dat was mooi geweest. Ik hoop ooit nog eens op de Champs Elysées te sprinten. Dat is me nog niet gegund', concludeert de Belg.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties