Sweeck triomfeert in razendspanende finale Exact Cross Maldegem, Iserbyt en Vandeputte mee het podium op Wielrennen
Wielrennen

Sweeck triomfeert in razendspanende finale Exact Cross Maldegem, Iserbyt en Vandeputte mee het podium op

Sweeck triomfeert in razendspanende finale Exact Cross Maldegem, Iserbyt en Vandeputte mee het podium op

Laurens Sweeck heeft de Exact Cross Maldegem naar zich toe getrokken. Na een spannende en onvoorspelbare finale trok de Belgische veldrijder de wedstrijd in de slotronde naar zich toe, door hard door te trekken en Eli Iserbyt op een haar na achter zich te houden. Iserbyt moest uiteindelijk vrede nemen met een tweede plaats, op slechts drie seconden van Sweeck. Niels Vandeputte maakte het podium compleet met een derde plaats. Bij de vrouwen won eerder op de middag Marie Schreiber.

Wereldkampioen Mathieu van der Poel en Wout van Aert hebben na het WK veldrijden een streep onder hun crossseizoen gezet. Kans dus voor de anderen om nog een overwinning te boeken. Talenten als Kay De Bruyckere (WK-zilver bij de beloften) en Jente Michels (WK-brons bij de beloften) stonden aan de start.

Net als de bekenden namen: Toon Aerts, Joran Wyseure, Laurens Sweeck, Niels Vandeputte en Eli Iserbyt. Genoeg dus om nog naar uit te kijken. Michael Vanthourenhout moest zich vlak voor de start afmelden.

Tekst gaat door onder het X-bericht

Snelle start en grote kopgroep vormt zich

De wedstrijd begon in hoog tempo, met Kevin Kuhn, Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge die de leiding namen in de openingsfase. De smalle start en een aantal technische passages zorgden voor de nodige chaos, en al snel vielen er enkele renners, waaronder de Spaanse kampioen Felipe Orts, die door een val zijn kansen op de overwinning verloor. Ook Corné van Kessel moest afstappen.

Ronde na ronde kwamen er steeds meer renners aansluiten bij de kopgroep, en de spanning nam toe. Laurens Sweeck, Toon Aerts, Eli Iserbyt en Mees Hendrikx sloten zich aan bij de leiders. Een kopgroep van een renner of twaalf onstond.

Tekst gaat door onder de foto

sweeck diegem
Sweeck in Diegem

Ultraspannende finale, waarin Sweeck aan het langste eind trekt

Daaruit reed Sweeck weer weg, gevolg door Iserbyt. Maar grote verschillen werden er niet gemaakt. Emiel Verstrynge, Niels Vandeputte, Mees Hendrikx en Jente Michels waren allemaal niet niet verslagen. Uiteindelijk dunde Iserbyt in de voorlaatste ronde de voorste groep uit. Het ging voor de winst tussen Sweeck en de kleine Belg.

De laatste ronde werd beslissend. Iserbyt en Sweeck bleven elkaar op de hielen zitten, maar Sweeck was degene die als eerste het tempo opvoerde en een gat sloeg. Iserbyt probeerde te reageren, maar Sweeck gaf geen kans weg. Met een sterke eindsprint in de laatste meters haalde Sweeck het van Iserbyt. In de achtervolging wist Vandeputte weg te rijden en zo het podium compleet te maken.

Uitslag Exact Cross Maldegem 2025 - elite mannen

Results powered by FirstCycling.com

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws