Het is inmiddels oktober en dat betekent dat het laatste Monument met rasse schreden nadert. Met de Ronde van Lombardije komt wielerjaar 2025 zo goed als ten einde en dat betekent ook dat verkassende renners de laatste koers bij hun ploeg zullen rijden. Zo ook Tiesj Benoot, die voor zijn laatste wedstrijd in de kleuren van Visma | Lease a Bike staat.
'Zonder uitgesproken topfavoriet, maar met meerdere troeven in handen', zo start Visma | Lease a Bike naar eigen zeggen in de Ronde van Lombardije. Het rekent daarbij op de 'in goede vorm verkerende Cian Uijtdebroeks en Ben Tulett', terwijl het ook Sepp Kuss en dus Benoot meeneemt.
'De Ronde van Lombardije is een grote koers, dus we zijn enorm gemotiveerd om hier goed te presteren', verklaart ploegleider Marc Reef op de website van de Killer Bees. 'Het is ook een heel zware wedstrijd. De beslissende klim, dit jaar de Passo di Ganda, is heel lastig, zeker na zo’n lange dag.'
Lees verder onder de foto!
'Ik hoop gewoon op een goede dag', aldus Benoot over zijn laatste wedstrijd bij Visma | Lease a Bike
'We starten met een sterke ploeg', gaat de Nederlander verder. 'Cian en Ben rijden goed, en Tiesj wordt sterker naarmate de koers zwaarder wordt, dus hopelijk kunnen ze allemaal een rol spelen in de finale.' Naast de eerder genoemde namen rekent Visma | Lease a Bike op het Nederlandse trio Bart Lemmen, Thijmen Graat en Steven Kruijswijk.
Voor Benoot ligt een belangrijke rol in het verschiet. De Belg miste door ziekte het WK, maar keerde tijdens het EK wel al terug in koers. Voor hem geldt dat dit de laatste koers zal zijn in de kleuren van Visma | Lease a Bike. 'De sfeer in de koers is geweldig en de omgeving is prachtig, ook al zijn de beklimmingen misschien iets te zwaar voor mij', lacht Benoot.
'Het is de perfecte wedstrijd voor klimmers, zeker met een aankomst in Bergamo zoals dit jaar', gaat de Belg verder met zijn voorbeschouwing. 'Ik wil het seizoen echt met een goed gevoel afsluiten. Het is een eerlijke koers: ik hoop gewoon op een goede dag', aldus de aanwinst van Decathlon CMA CGM.
Lees verder onder de foto!
Benoot heeft zich echt thuis gevoeld bij Visma | Lease a Bike: 'Neem alle mooie herinneringen en relaties mee'
'Hij is iemand die altijd als eerste het gevecht aangaat', looft Reef de vertrekkende Benoot. 'Tiesj is er altijd wanneer je hem nodig hebt. Hij brengt rust en overzicht in de ploeg op de weg en is niet bang om beslissingen te nemen: dat is enorm belangrijk. Je ziet het niet altijd terug in de uitslagen, al heeft hij er genoeg van, maar Tiesj geniet enorm veel respect van zijn ploeggenoten en in het peloton.'
Zonder er al te veel bij stil te staan, beseft Benoot zelf ook langzaam maar zeker dat er een bijzondere dag aankomt. 'Het zal speciaal zijn, want ik heb me echt thuis gevoeld in deze ploeg. Het is een beetje verdrietig, maar we zullen elkaar volgend jaar zeker weer op de weg tegenkomen. Ik neem alle mooie herinneringen en relaties die ik hier heb opgebouwd met me mee.'
Selectie Visma | Lease a Bike voor de Ronde van Lombardije 2025
Cian Uijtdebroeks
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties