...
visma lease a bike vrouwen
Wielrennen

Vrouwenploeg Visma | LaB slaat transferslag en strikt klassiekertopper voor de toekomst

visma lease a bike vrouwen

De vrouwenploeg van Visma | Lease a Bike heeft zich na het vertrek van Eva van Agt naar FDJ-SUEZ goed ingedekt. De Nederlandse ploeg heeft namelijk de komst van Sarah van Dam aangekondigd. De Canadese komt over van CERATIZIT Pro Cycling, waar ze dit jaar voor het eerst furore maakte op WorldTour-niveau.

De 23-jarige Van Dam heeft een verleden in het baanwielrennen. Maar al snel ontdekte ze haar talent op de weg, en zo ging de laatste jaren de focus steeds meer op het koersen in de buitenlucht. 'Het combineren van baan en weg was een uitdaging, maar ik ontdekte hoeveel plezier ik beleef aan de wegraces: de lange ritten, buiten trainen en etappekoersen rijden', zo legt ze uit op de website van haar nieuwe ploeg.

Dit jaar liet ze zich op het hoogste niveau zien bij CERATIZIT, en hoe: ze nam deel aan de Giro d'Italia en de Tour de France Femmes, maar het hoogtepunt was de Ronde van het Baskenland voor vrouwen waar ze derde werd, achter Demi Vollering en Mischa Bredewold. 'Etappekoersen spreken me het meest aan, en ik voel me vooral aangetrokken tot de Ardense klassiekers. Ik heb het gevoel dat er nog zoveel ruimte is om te groeien en mezelf te ontwikkelen.'

Lees verder onder de foto's!

Van Dam een toekomstig ronde-renster? 'Heeft de potentie'

De ervaring mist nog een beetje bij Van Dam. 'Ik weet dat ik nog veel te leren heb, zowel fysiek als tactisch. Dit team biedt de perfecte omgeving om de volgende stap te zetten. Ik kijk ernaar uit om de komende drie jaar mijn bijdrage te leveren aan een winnend team en daar mijn rol in te spelen. Ik wil onze kopvrouwen helpen winnen, maar ook laten zien dat ik zelf voor resultaten kan vechten.'

Teammanager Rutger Tijssen is in zijn nopjes met de nieuwe aanwinst. 'Sarah is een jonge en talentvolle renster met goede waarden op de middellange tijdsintervallen. We zien in haar iemand die in de nabije toekomst een belangrijke rol kan spelen in de heuvelklassiekers. Op de langere termijn heeft zij de potentie om zich te ontwikkelen tot een ronde-renster. We zijn blij dat zij voor ons team heeft gekozen en we zullen de tijd nemen om haar stap voor stap verder te laten groeien.'

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws