Het WK is inmiddels een weekje achter de rug, maar de crossers zullen nog doodleuk verder ploeteren. Op zondag is er een kans voor de echte specialisten: in Lille zullen de zandhappers strijden voor de zege. Een prachtig parcours, met de terugkeer van een wereldkampioen. In de Leiderstrui beschouwt voor!
De X2O-cross van Lille (België, niet Frankrijk) is inmiddels een vaste hap op de kalender. En met het parcours rondom het plaatselijke recreatiemeer heeft de organisatie altijd iets moois neergelegd. Zand zal beslissen wie de beste zal zijn in een van de laatste wedstrijden van het jaar. Vorig jaar waren Laurens Sweeck en
Lucinda Brand de besten, maar er zijn dit jaar veel kapers op de kust.
Laatste winnaars X2O Trofee Lille
2024/2025:
Laurens Sweeck /
Lucinda Brand2023/2024:
Niels Vandeputte /
Fem van Empel2022/2023
Laurens Sweeck /
Fem van Empel2021/2022
Toon Aerts /
Lucinda Brand2020/2021
Laurens Sweeck / Ceylin Alvarado2019/2020
Wout van Aert / Ceylin Alvarado
2018/2019
Matieu van der Poel /
Sanne Cant2017/2018
Mathieu van der Poel / Sanne Cant2016/2017
Mathieu van der Poel / Maud Kaptheijns
2015/2015
Mathieu van der Poel / Sanne CantParcours, weer en tijden X2O Trofee Lille 2026
Oh, oh, wat zou Laurens Sweeck hebben genoten van deze cross. Hij won er al driemaal, en dat is ook niet gek: van het
2930 meter lange rondje is meer dan een kilometer zand! Eentje voor de echte specialisten dus. Rondom de Lilse Bergen start men op een verharde strook, waarna er via een rechtsomkeert het bos langs het water gereden wordt. Maar al snel komt men in het zand van het strand van Lille.
Daar wordt het draaien en keren langs het water, met echt lastige zandstroken. Een passage door het bos aan de zuidkant van het meertje kent nog wat hoogtemeters, maar het verschil zal toch echt gemaakt worden in het mulle zand. De finale is weer wat sneller, met een mogelijkheid voor een lange sprint op de verharde startstrook, zoals vorig jaar. Een heerlijk parcours!
Weer
Waar het in januari vaak ijskoud was, zal het nu juist zacht zijn. Een graad of negen in Lille, al kan het wel gaan regenen. Dat maakt het niet alleen voelbaar kouder, maar het kan ook nog eens zorgen voor een modderig spektakel!
Tijden
Start vrouwen: 13.45 uur
Finish vrouwen: rond 14.30 uur
Start mannen: 15.00 uur
Finish mannen: rond 16.00 uur
Favorieten X2O Trofee Lille 2026 - elite mannen
De vraag na een WK is altijd: wie zullen nog aan de start staan van de laatste wedstrijden van het jaar? Mathieu van der Poel in ieder geval niet. Ook Tibor Del Grosso en Thibau Nys zijn er niet bij, en dus kijken we vooral naar dezelfde namen als in Maldegem doordeweeks.
Niels Vandeputte bijvoorbeeld,
die daar won. Hij wist deze wedstrijd tevens al eens op z'n naam te schrijven Ook nummer twee en drie van woensdag,
Joran Wyseure en
Felipe Orts, zijn er bij in Lille.
Hetzelfde geldt voor Jente Michels, Mees Hendrikx, Michael Vanthourenhout en Gerben Kuypers. Maar het deelnemersveld op zondag is toch een stuk sterker dan een paar dagen eerder. Want Europees kampioen Toon Aerts is aanwezig, net als Joris Nieuwenhuis en Lars van der Haar. De Nederlandse garde is flink aangesterkt
Ook terug in Lille: Pim Ronhaar en Cameron Mason, die hun teleurstellende resultaten van de laatste weken hopen recht te zetten. Kevin Kühn is ook nog iemand om in de gaten te houden, net als Ryan Kamp, die ook al in Maldegem lang kans maakte op de zege.
Lees verder onder de foto!
Favorieten X2O Trofee Lille 2026 - elite mannen, volgens In de Leiderstrui
Topfavorieten: Niels Vandeputte en Toon Aerts
Outsiders: Felipe Orts, Michael Vanthourenhout, Joris Nieuwenhuis en Joran Wyseure
Long Shots: Jente Michels, Mees Hendrikx, Gerben Kuypers, Lars van der Haar, Pim Ronhaar, Cameron Mason, Kevin Kühn en Ryan Kamp
Favorieten X2O Trofee Lille 2026 - elite vrouwen
Het grote nieuws in Lille: de wereldkampioene staat aan de start!
Lucinda Brand greep na een dominant seizoen verdiend de wereldtitel in Hulst en zal haar regenboogtrui voor het eerst showen op zondag. Ze is direct topfavoriete, al staat winnares van het zilver
Ceylin Alvarado ook aan de start. Kan ze wraak nemen voor de gemiste titel?
Verder is het vooral kijken naar de in bloedvorm verkerende Amandine Fouquenet. De Française miste een medaille op het WK, maar kon als een van de enigen mee met de grootste namen in de weken ervoor. Sara Casasola zou dat ook moeten kunnen, maar haar knieproblemen degraderen haar tot een verre outsider. Er kan meer verwacht worden van Marion Norbert Riberolle, mits ze snel start - en het koppie koel houdt.
Verder is ook Europees kampioene Inge van der Heijden van de partij, net als haar landgenoten Aniek van Alphen, Leonie Bentveld en Manon Bakker. Marie Schreiber won in Maldegem, maar in Lille wacht een heel ander parcours. Andere namen? Hélène Clauzel misschien, al is het een tijdje geleden dat we haar bij de besten hebben gezien.
Lees verder onder de foto!
Favorieten X2O Trofee Lille 2026 - elite vrouwen, volgens In de Leiderstrui
Topfavoriete: Lucinda BrandOutsiders: Ceylin Alvarado, Amandine Fouquenet en Inge van der Heijden
Long Shots: Marie Schreiber, Marion Norbert Riberolle, Aniek van Alphen, Leonie Bentveld, Manon Bakker en Sara Casasola
TV X2O Trofee Lille 2026
VRT Canvas, Eurosport 2, HBO Max (vanaf 13.45 uur de vrouwen en 15.00 uur de mannen)