Weeks voor het wereldkampioenschap veldrijden heeft Lucinda Brand zichzelf bestempeld als topfavoriete. De Nederlandse van Baloise Glowi Lions was met afstand de sterkste in de Wereldbeker van Hoogerheide, waar ze Blanka Vas en Puck Pieterse ruimschoots achter zich hield. Het was een perfecte generale voor de voormalig Nederlands kampioene, terwijl Marianne Vos juist zorgen baarde: zij stapte na een ronde al af.
De Wereldbeker van Hoogerheide was een dag na de cross in Maasmechelen. Daar was Vas verrassend de sterkste na een fraai gevecht in de modder. De Hongaarse van SD Worx-Protime kon in extremis Zoe Bäckstedt en Lucinda Brand achter zich houden. Het volledige podium van zaterdag was eveneens aanwezig in Noord-Brabant, naast de andere te verwachten toppers.
De startstrook in Hoogerheide is niet vlak, en dus was het een lastig begin voor de dames. Van Empel was goed weg, maar Marianne Vos maakte gebruik van de brede strook en reed in een klap naar voren. Maar het was verrassend de Française Hélène Clauzel die als een raket wegschoot. Ze nam een paar meter, al snel werd ze ingehaald door de groten van de cross. Pieterse schoot er vervolgens vandoor: de Nederlands kampioene kwam na een ronde met een paar seconden over de streep.
Lees verder onder de video!
Vos geeft op, Brand toont haar klasse in aanloop naar WK
Achter haar sloop Brand naar haar wiel toe, maar ook de jongelingen Vas en Bäckstedt kwamen terug. Van Empel en Vos vielen na hun goede start terug, en vooral de routinier van Visma | Lease a Bike was plots helemaal nergens. Later bleek ze opgegeven te hebben nog voor het einde van ronde één. Brand was inmiddels aangesloten en nam geen moment rust. De leidster van het wereldbekerklassement nam over en reed direct weg bij haar jonge concurrente.
Het verschil was gigantisch: stukje bij beetje liep ze verder uit. Pieterse kreeg gezelschap van Vas en Van Empel. Zij namen de achtervolging over van de renster van Fenix-Deceuninck, maar de wereldkampioene ging onderuit en stond eventjes aan de kant. Zij verloor daardoor zicht op de zege, maar ook Pieterse viel. Vas bromde ondertussen verder, maar de renster van Baloise Glowi Lions voor haar was niet meer in te halen: Brand was ontketend.
Waar anderen al besmeurd met modder waren door crashes, vloog Brand over de modder en hield volledig de controle. Met bijna dertig seconden voorsprong kwam zij over de streep en liet ze weten dat ze de te kloppen vrouw zal zijn in het Franse Liévin volgende week. Vas werd tweede, voor Pieterse, die een seconde of tien toegaf op de Hongaarse. Van empel werd teleurgesteld vierde: zij zal aan de bak moeten om haar regenboogtrui te verdedigen.
Uitslag Wereldbeker Hoogerheide 2025, vrouwen
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties