De Wereldbeker van Benidorm is een prooi geworden voor Fem van Empel. De renster van Visma | Lease a Bike was de sterkste na een spannende cross in Spanje, waar de top zeer gewaagd aan elkaar was. In de slotronde was de wereldkampioene te sterk voor Lucinda Brand en Marie Schreiber. Marianne Vos werd vierde.
De Spaanse Wereldbekerwedstrijd staat pas sinds 2023 op het programma, maar inmiddels is het uitgegroeid tot een vaste waarde op de kalender. Zo ook voor de fans: het barstte werkelijk van de toeschouwers. Die stonden te springen om de heldinnen van de cross te zien, maar dan moesten ze het wel doen zonder Puck Pieterse. De Nederlands kampioene had afgezegd door een aanhoudende ziekte. Ze nam het zekere voor het onzekere en besloot niet af te reizen naar Spanje.
De start was een beetje als verwacht. Marie Schreiber en Fem van Empel waren traditiegetrouw snel weg, en Lucinda Brand juist niet. Op het vlugge parcours is het lastig inhalen en dus was de voormalig Nederlands kampioene direct aangewezen op een lastige inhaalrace. Marianne Vos deed dat al iets beter, die bij de crosser van Baloise Glowi Lions aansloot op de rand van de top tien. Het parcours leent zich niet voor grote verschillen, en dus bleef alles in het begin nog dicht bij elkaar.
Lees verder onder de Tweet!
File rijden in Benidorm, Brand plaatst de versnelling
En dus husselde het veld aan de voorkant een beetje door elkaar. Op rustiger stukjes kon Brand naar voren rijden, die de kop nam in ronde twee. De eerste vijftien dames zaten nog binnen tien tellen van elkaar, en dus werd het een zeer interessante en nerveuze cross. Op de bekende heuvel, waar Mathieu van der Poel vorig jaar snoeihard doorhaalde, reed Brand, die weer ietwat achterop was geraakt, op indrukwekkende wijze naar de kop en kwam ze zo weer vooraan. Alvarado volgde, maar de wereldkampioene liet haar wiel niet gaan. Het betekende wel een versnelling in de koers: dankzij de leidster in het Wereldbekerklassement kregen we een kopgroep van vier: Brand, Van Empel, Alvarado en de sterke Vas reden vooraan.
Op de lange oplopende strook bleken Alvarado de minste van die vier. Zij verloor snel de aansluiting, en het gat werd plots flink. De achtervolgende groep volgde op zestien tellen met nog twee rondes te gaan. De drie vooraan leken duidelijk de sterksten, maar ze trokken nog niet vol door. daardoor de vrouw van Alpecin-Deceuninck weer terug en ook de groep erachter was niet ver. Sterker nog: het veld schoof weer in elkaar, en binnen no time zaten er weer tien dames in de kopgroep.
Dat maakte de laatste ronde razend spannend. De geasfalteerde klim leek de scherprechter te worden, maar daar bleef het vrij rustig: het tempo van Brand aan kop was genoeg om een demarrage te weerhouden. Plots vloog Schreiber naar de kop, waarna de wereldkampioene overnam. Daar nam Brand geen genoegen mee, die haar weer voorbij stoof. Bij de balken liep Van Empel haar weer voorbij, en die positie gaf ze niet meer af. Brand werd tweede, voor Schreiber.
Uitslag Wereldbeker Benidorm 2025, vrouwen
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties