Bondscoach
Gerben de Knegt heeft
de selectie voor de Wereldbekercross van Val di Sole rond. In totaal doen er 'slechts' acht Nederlanders mee in de Italiaanse Alpen, waar op zondag 10 december de volgende wedstrijd in de Wereldbeker verreden wordt.
De Knegt licht het gebrekkige aantal deelnemers toe met een logische verklaring. 'Dat komt door een combinatie van factoren, eigenlijk is het een optelsom. Dit is eigenlijk voor veel sporters hét moment om kilometers op de weg in de zon te maken, richting de drukke kerstperiode, maar zeker ook de kampioenschappen.' Veel renners trekken deze week naar Spanje, om zich daar optimaal te kunnen voorbereiden op de tweede periode van deze veldritwinter.
'Dat zelfs Pim Ronhaar, die tweede staat in de wereldbeker, die keuze maakt, geeft wel aan dat veel renners dat als een
must zien', vervolgt De Knegt. 'Bovendien is de tocht naar Val di Sole logistiek en daardoor ook financieel gezien lastig, je bent veel tijd kwijt voor de reis. En een enkeling neemt ook mee dat er vorig jaar op een ijzig parcours veel valpartijen waren. Als je dan toch één weekend moet kiezen voor een break, dan wordt dat voor veel sporters deze', doelt hij op het weekeinde waar zaterdag ook geen
klassementsveldrit op de rol staat. Dan wordt er namelijk in Essen een Exact Cross verreden.
Desondanks mag Nederland zowel bij de mannen als vrouwen nog altijd hopen op een zege in de Italiaanse sneeuw.
Joris Nieuwenhuis en Ryan Kamp kunnen op papier scoren bij de heren, wat die eerste dit seizoen al meermaals toonde.
Puck Pieterse en Ceylin del Camen Alvarado gelden dan weer als topfavorietes bij de dames.
Selectie Nederland Wereldbeker Val di Sole 2023
Elite mannenJoris NieuwenhuisRyan Kamp
Corné van Kessel
Stan Godrie
Klaas Groenen