Traditioneel is de GP
Sven Nys op 1 januari de opener van het nieuwe wielerjaar. Zo ook in 2022, als we
Wout van Aert en co zien strijden om de wedstrijd in de
X2O Trofee.
In de Leiderstrui neemt u mee.
Praktische informatie X2O Trofee Baal 2022
In dit artikel
- Laatste winnaars
- Parcours, weer en tijden
- Favorieten
- TV-informatie
Laatste winnaars GP Sven Nys
2021
Mathieu van der Poel / Ceylin del Carmen Alvarado2020
Mathieu van der Poel / Ceylin del Carmen Alvarado2019
Mathieu van der Poel / Jolanda Neff
2018
Mathieu van der Poel / Katie Compton
2017
Toon Aerts /
Marianne Vos2016
Wout van Aert / Sanne Cant2015
Wout van Aert / Katherine Nash
2014
Sven Nys / Katie Compton
2013
Kevin Pauwels / Katherine Nash
2012
Sven Nys /
Daphny van den BrandParcours, weer en tijden X2O Trofee Baal 2022
De GP
Sven Nys wordt traditioneel rondom het Sven Nys Cycling Center verreden, een plek gemaakt voor crossers van jong tot oud. Dit maakt het één van de mooiste parcoursen van de nog prille jaargang, niet in de laatste plaats vanwege de aanwezigheid van de Balenberg, die meermaals beklommen moet worden.
Om deze veldrit winnend af te sluiten is een goede dosis gezonde power vereist, maar ook technisch moet je in orde zijn. Er zitten namelijk enkele lastige passages bij, waarbij je op basis van behendigheid op de fiets het verschil kan maken. Al bij al al een prachtige cross dus!
Weer
Ontzettend aangenaam. Anders kunnen we de weersomstandigheden voor de veldrit in Baal niet noemen. Een Nieuwjaarsdag met veertien graden, briesje en zonnetje, dat zullen de crossers niet erg vinden!
Tijden
Start vrouwen: 13.45 uur
Finish vrouwen: 14.30 uur
Start mannen: 15.00 uur
Finish mannen: 16.00 uur
Favorieten mannen X2O Trofee Baal 2022
Wout van Aert, Wout van Aert en nog eens Wout van Aert. Dat zijn de topfavorieten voor deze veldrit op Nieuwjaarsdag: de Belg won alle zes zijn crossen tot dusver en doet dat telkens op zeer knappe wijze. Het is dan ook moeilijk om een andere topfavoriet aan te wijzen, het lijkt toch vooral een strijd om de podiumplaatsen te worden.
Tom Pidcock deed in Loenhout niet mee, maar was wel de man die vorig jaar het dichtst bij Van der Poel en Van Aert in de buurt bleef. Het feit dat hij een rustdag extra heeft gehad speelt in zijn voordeel; Pidcock zou normaal gesproken mee moeten doen om de knikkers.
Tom Pidcock: dé uitdager voor Van Aert?
Dan de mannen die in Loenhout met Van Aert mee op het podium mochten:
Toon Aerts en
Michael Vanthourenhout bewezen in het verleden ook al uitstekend mee te kunnen in de GP
Sven Nys en ook hen verwachten we zaterdag op de eerste rij gedurende de race.
Eli Iserbyt zal zich willen revancheren voor zijn matige prestatie op donderdag, terwijl ploeggenoot Laurens Sweeck langzamerhand zijn goede benen terug aan het vinden is. Ook het Tormans-duo Corné van Kessel en Quinten Hermans maakt serieus kans op het podium.
Favorieten vrouwen X2O Trofee Baal 2022
Wie Van Aert zegt bij de mannen, zegt
Lucinda Brand bij de vrouwen. De wereldkampioene van Baloise-Trek Lions toonde zich de afgelopen weken onverslaanbaar, maar de concurrentie in Baal is niet mals. Om te beginnen in haar eigen ploeg:
Shirin van Anrooij is aan een indrukwekkende race bezig, die na Loenhout nog een podiumplaats zou verdienen.
Ook de vrouwen van Pauwels Sauzen-Bingoal komen goed gestoffeerd naar het
Sven Nys Cycling Center.
Denise Betsema was op donderdag misschien wel de betere van
Lucinda Brand, terwijl
Fem van Empel enkele dagen voordien Brand het vuur aan de schenen wist te leggen in Heusden-Zolder. fem
Fem van Empel en Lucinda Brand in Heusden-Zolder
Ceylin del Carmen Alvarado verschalkte Brand de afgelopen twee jaar op Nieuwsjaarsdag, maar het zou ons verbazen als de Nederlands kampioene plots haar benen terug zou vinden voor deze cross. We zouden het Alvarado meer dan gunnen, maar realistisch gezien kijken we dan eerder naar bijvoorbeeld Kata Blanka Vas, het multitalent van SD Worx.
Tot slot nog enkele dames die een gooi zullen willen doen naar het podium: de nummer vier en vijf van Loenhout, Annemarie Worst en Sanne Cant, evenals Clara Honsinger, die dan wel haar matige start op zal moeten krikken.
TV X2O Trofee Baal 2022
Net als de overige wedstrijden van de
X2O Trofee is de GP
Sven Nys te zien op
Sporza en
Eurosport. Beide zenders zijn er vanaf 13.40 uur (start vrouwen) tot 16.00 uur (finish mannen) bij op respectievelijk Eén en Eurosport 1/Eurosport Player.