...
adam yates simon yates Wielrennen
Wielrennen

Bardet legt uit waarom gebroeders Yates in de Tour cruciaal zullen zijn: 'Hij is meer gewend aan de knechtenrol'

adam yates simon yates

De Tour de France zal zich waarschijnlijk weer ontvouwen in een spectaculair gevecht tussen UAE Team Emirates - XRG en Visma | Lease a Bike. Voor Simon en Adam Yates zal dat extra bijzonder zijn, daar de gebroeders lijnrecht tegenover elkaar zullen staan. Als knechten reizen ze af naar Frankrijk, al denkt Romain Bardet dat beide heren een cruciale rol kunnen gaan spelen.

'Op papier zijn de ploegen van Pogacar en Vingegaard aan elkaar gewaagd', zei Jan Bakelants al eerder. 'Je kan ze bijna één tegen één tegenover elkaar zetten: in dienst van een kopman zijn Wellens en Benoot elkaar waard, Affini kan op het vlakke wat Politt kan, Almeida en Jorgenson zijn de eerste luitenanten, de broers Yates kan je voor elkaar inwisselen... En toch geef ik het voordeel aan Team UAE: het momentum ligt overduidelijk bij Pogacar en zijn ploeg.'

Volgens Bakelants kan je Simon en Adam Yates dus voor elkaar inwisselen. Een interessante mening, waar Bardet juist ook een sleutelrol in ziet. De Fransman, die onlangs zijn fiets aan de wilgen hing, sprak van een 'jokerrol' voor beide broers. 'Maar van buitenaf lijkt het erop dat ze in een andere dynamiek zitten,' zegt Bardet tegenover TNT Sports.

'Simon heeft waarschijnlijk een van de beste momenten uit zijn carrière in de Giro beleefd', legt de voormalig Picnic PostNL-renner uit. 'De hype eromheen en ook zijn overstap naar Visma is een geweldige omgeving voor hem gebleken. Ik denk dat hij niet voor niets in de Visma-selectie zit. Hij is er als joker.'

Lees verder onder de foto!

adam yates

Adam Yates heeft volgens Bardet 'de fysieke capaciteiten om een podiumplek te behalen'

'Samen met Sepp Kuss, Matteo Jorgenson en Jonas vormen ze een van de sterkste klimploegen in de koers', gaat Bardet verder. Simon Yates liet met zijn recente eindzege in de Giro al geweldige dingen zien. 'Ik denk dat hij daarmee zijn verwachtingen voor dit seizoen al heeft waargemaakt. Ze willen echt proberen te winnen met Visma, met Jonas', aldus de Fransman.

Die andere broer zit aan de UAE-kant van het verhaal. Adam Yates reed eveneens de Giro, waarin hij als twaalfde eindigde. 'Hij is wat meer gewend aan de knechtenrol', ziet Bardet. 'Misschien is het in de Giro niet helemaal gegaan zoals gepland, dus het hangt ervan af hoe hij fysiek herstelt, want de Giro was de laatste week behoorlijk zwaar.'

'Ik zeg niet dat het een wraakactie is, maar ik denk dat hij een veel hoger niveau kan bereiken dan in de Giro', vindt Bardet. 'Hij zal een van de laatsten zijn, samen met João Almeida, die Pogacar op de beklimmingen zal ondersteunen. En in deze situatie, als Pogacar eenmaal weg is, kan hij misschien wat wielen pakken en ook een goed klassement of zelfs een podiumplaats behalen. Hij heeft de fysieke capaciteiten om dat te doen. Ik zou zeggen dat ze de Tour de France mentaal met een andere mindset benaderen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws