De tweede etappe in de Ronde van Valencia is gewonnen door Santiago Buitrago. De Colombiaan van Bahrain-Victorious was de sterkste na een loeizware slotklim, war hij ploeggenoot Bilbao naar de tweede plek verwees. João Almeida (UAE Team Emirates-XRG) werd tweede. Leider Mathias Vacek (Lidl-Trek) hield knap stand en behield met een aantal seconden de gele trui.
De Ronde van Valencia stoomde in etappe twee keihard door. Na een ploegentijdrit op woensdag, kregen de renners op donderdag al een zware bergetappe voorgeschoteld. Tussen La Nuciá en Benifato was een etappe van 166 kilometer uitgestippeld, die rustig begon maar eindigde in vuurwerk.
Het tweede deel van het heuvelachtige parcours bestond uit klimmen, klimmen en nog een beetje klimmen. Eerste werd de befaamde Coll de Rates beklommen, de meeste gefietste berg in de winter. Daarna werd er afgedaald en na een kleine intermezzo begonnen de renners nogmaals aan een beklimming van de tweede categorie. Bovenop de Benimantell (5,5km, 7%) lag bovendien een bonificatiesprintje ligt. Daarna werd het gefinisht bovenop Benifato. Deze klim is 4,3 kilometer lang en liefst 9,5% steil: het beloofde een mooi gevecht te worden!
Na enkele kilometers reden vijf renners weg uit het peloton: de Spanjaarden Pau Llaneras (Illes Balears Arabay) Sinuhé Fernández (Burgos Burpellet BH), de Chileen Vicente Rojas (VF Group-Bardiani CSF-Faizanè), de Italiaan Samuele Zoccarato (Team Polti VisitMalta) en de Fransman Quentin Bezza (Wagner Bazin WB). Echter, de renner van Illes Balears Arabay moest al snel weer lossen. Van achteren kwamen bovendien nieuwe aanvallen. Matyáš Kopecký (Team Novo Nordisk) en Cade Bickmore (Project Echelon Racing) slaagden erin de oversteek te maken, maar ook voor de renner van Project Echelon Racing was het avontuur van korte duur.
Lees verder onder de video!
Kopgroep ingelopen, Foss met de eerste versnelling
Zo kregen we deze etappe een kopgroep van vier. In het peloton deed Lidl-Trek uiteraard het meeste werk, zij gaven de kopgroep een ruime vier minuten voorsprong. Aan de voet van de Coll de Rates begon de finale van de etappe. De kopgroep begon eraan met 3:45 voorsprong. Toen het peloton eraan begon was er wat nervositeit. Dit leidde dan ook tot een valpartij, waarbij enkele renner tegen de grond gingen.
Op de befaamde klim trok UAE Team Emirates XRG de gashendel open. De voorsprong van de vluchters smolt als sneeuw voor de zon. Zo'n beetje op de top was er nog maar anderhalve minuut over. Bovendien waren er nog maar twee leiders over: Sinuhé Fernández en Matyáš Kopecký. De tweede pakte bovendien de punten. Hun avontuur was op 24 kilometer van de meet voorbij, en dus was het in de bergachtige slotfase aan de klimmers. Tobias Foss (INEOS Grenadiers) was de eerste die het aandurfde, hij begon in zijn eentje aan een avontuur.
Lees verder onder de foto!

Vacek tegen de rest op slotklim
De Noor werd uiteindelijk vergezeld door Pello Bilbao (Bahrain-Victorious) en Iván Romeo (Movistar), de wereldkampioen tijdrijden voor beloften. Vacek moest vooral zelf het tempo bepalen in de achtergrond. Foss kon het tempo voorin niet bijbenen, terwijl UAE Team Emirates-XRG erachter flink doortrok op de slotklim. De twee vooraan hadden een mooie voorsprong te pakken op de favorietengroep, waar nog vijftien man overbleven.
In de slotkilometers deed João Almeida wat João Almeida zo goed doet: hij pakte de kop en reed een verschroeiend tempo. De voorsprong van Bilbao slonk, die zijn jonge landgenoot loste. Het tempo van de Portugees erachter was ziedend: alleen Jefferson Alexander Cepeda (Movistar) en Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious) konden mee. Leider Vacek had het op de oersteile stroken lastig en verloor tijd. Almeida kwam echter niet dichterbij de taaie Bilbao, en dus koos Buitrago het ruime sop. Hij kwam pijlsnel bij zijn ploeggenoot en nam snel over. De Colombiaan kwam als eerste over de streep.
Uitslag etappe 2 Ronde van Valencia
Results powered by FirstCycling.com
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties