De start van de Vuelta a España nadert met rasse schreden en dus blijven de achttalen binnenstromen. Cofidis maakte op deze zonnige dinsdag eveneens de selectie bekend waarmee de ploeg naar de start in Turijn zal afreizen, waarbij de Franse formatie een duidelijk doel voor ogen heeft: etappes winnen.
Ondanks dat het een Franse ploeg is, is de Vuelta extra belangrijk voor Cofidis. De formatie ziet namelijk zijn naamsponsor ook al jarenlang de Ronde van Spanje sponsoren. Het doel is dan ook duidelijk: Cofidis trekt naar de start in Turijn in jacht op etappezeges. Dat lukte de ploeg met Jesus Herrada al drie keer eerder (in 2019, 2022, 2023), terwijl het met bergklassement-winnaar Guillaume Martin (in 2020) en rode truidrager Nicolas Edet (in 2019) ook andere hoogtepunten kende.
Voor dagsucces rekent de ploeg, zoals het dit jaar al eerder in de Tour de France deed, vooral op ervaring. Oliver Knight is met zijn 24 jaar de jongste renner van de selectie, terwijl Cofidis maar liefst vier renners van boven de 30 jaar oud heeft geselecteerd: Emanuel Buchmann, Bryan Coquard, Paul Ourselin en de eerdergenoemde Herrada.
De Franse sprinter zal voor het vierde jaar op rij deelnemen aan de Ronde van Spanje. Verder dan etappe 16 kwam hij in zijn drie eerdere deelnames niet en ook winnen lukte nog niet. De 33-jarige Coquard zal in ieder geval weer hopen om lekker vrijuit te kunnen koersen, nadat hij eerder dit jaar in de Tour de France in opspraak kwam door zijn rol bij de valpartij van Jasper Philipsen.
Lees verder onder de foto!
Cofidis heeft voor elk terrein meerdere renners
Naast Coquard heeft de ploeg ook Stanislaw Aniolkowski aan de start. 'Zij mikken op etappes die eindigen in sprints', meldt de ploeg. Voor de bergen rekent de ploeg, naast Herrada, ook op Simon Carr. 'Hij en Herrada kunnen hun geluk beproeven op de steilste beklimmingen, net als Buchmann, die zich bij de besten kan voegen in de meest veeleisende etappes.'
Sergio Samitier is de achtste en tevens laatste renners van de selectie. 'Knight, Ourselin en hij zullen de klimmers kunnen ondersteunen en krijgen ook de kans om hun geluk te beproeven zodra de gelegenheid zich voordoet', heeft de ploeg ook voor hen een plannetje in petto. Veel ervaring dus, zoals de ploeg dat al eerder in de Ronde van Frankrijk deed. Toen kende Cofidis een erge matige Tour, dus zullen zij hopen op verandering in de Vuelta.
Selectie Cofidis voor Vuelta a España 2025
Bryan Coquard
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties