Tom Pidcock zal er niet bij zijn als op 9 en 14 september het WK mountainbiken in de Short Track en Cross Country worden verreden in het Zwitserse Valais. De Brit pakte in 2023 de regenboogtrui, werd vorig jaar derde en is tevens regerend (en tweevoudig) olympisch kampioen. De Vuelta a España maakt deelname aan het WK echter onmogelijk. En daarmee missen we een epische battle tussen Pidcock en Mathieu van der Poel, die normaliter wél het WK op de mtb gaat rijden.
'Balen, want ik had graag mee willen doen, vooral om het gevecht met Mathieu aan te gaan. Maar ik wil me meer richten op de weg en met onze ploeg zijn we in opbouw. Dus is het logisch dat ik de Vuelta rijd', zo legt Pidcock uit in De Telegraaf. Na zijn overstap van INEOS Grenadiers naar Q36.5 reed hij dit seizoen al de Giro d'Italia. Op 23 augustus vertrekt hij vanuit Turijn voor de Vuelta, zijn tweede deelname in de Ronde van Spanje.
De keuze voor meer wegwedstrijden heeft 'm in 2025 overigens geen windeieren gelegd. Pidcock kwam naar Q36.5 met vijf overwinningen op zak en verdubbelde dat aantal in krap een half jaar tijd. Afgelopen zaterdag won hij nog een etappe in de Arctic Race of Norway, eerder dit jaar won hij al twee ritten en het eindklassement in de AlUla Tour en was er ritwinst in de Ruta del Sol. Ook werd hij tweede in Strade Bianche achter een ontketende Tadej Pogacar en derde in de Waalse Pijl.
Lees verder onder de foto
Pidcock ligt voor op Van der Poel op de mountainbike
Het is een mooi begin van de grote ambities van Pidcock en Q36.5 op de weg, want op de mountainbike heeft de Brit het redelijk uitgespeeld. In 2021 en 2024 werd hij olympisch kampioen, in 2023 wereldkampioen en dit jaar werd hij - net als in 2022 - Europees kampioen. De enige prijs die nog ontbreekt is de Wereldbeker, maar daarvoor zal Pidcock een hele zomer moeten inruimen voor zijn geliefde mtb. En dat lijkt er niet meer in te zitten.
Want Pidcock wil op de weg ook zijn strepen verdienen, zoals Van der Poel dat juist andersom wil. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck heeft het veldrijden en de weg juist uitgespeeld en droomt van eremetaal op de mountainbike, het liefst het WK. 'Mathieu heeft misschien niet zijn beste periode op de mountainbike, maar als hij ergens zijn zinnen op zet, weet je dat hij uiteindelijk gaat slagen', stelt Pidcock.
Lees verder onder de foto
Pidcock kijkt met grote bewondering naar Van der Poel
'Normaal gesproken behoort hij tot de wereldtop en dat maakt dat ik graag tegen hem rijd', klinkt het verder lovend. 'Ja, ik heb misschien prijzen die hij graag zou willen hebben, maar Mathieu ligt qua grote zeges op de weg heel ver voor op mij. Hij heeft negen Monumenten gewonnen en wereldtitels in drie verschillende disciplines. In het veld, op gravel en de mooiste: op de weg. Die laatste zou ik heel graag willen.'
Pidcock omschrijft zichzelf en Van der Poel als 'speels', al moet dat er voor wedstrijden zoals de Vuelta a España wel een beetje af, wil de nieuwe leider Q36.5 een klassement rijden. 'Mijn tijdrit moet wel nog een stuk verbeteren, maar misschien kan ik voor een top tien gaan. Op het podium staan van een grote ronde zou geweldig zijn, maar een grote ronde winnen is voor mij het moeilijkste wat er bestaat. Ik weet hoe het is om te zegevieren in een eendagswedstrijd, maar een grote ronde? Poeh, dat is andere koek.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties