Jasper Philipsen heeft Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg van Alpecin-Deceuninck kreeg een geweldige lead-out van Kaden Groves en maakte het zodoende vrij makkelijk af. Olav Kooij werd tweede namens Visma | Lease a Bike, dat in de sprint heel vroeg kwam en zijn spurter er niet meer over zag komen.
Na het spurtfestijn van zaterdag wreven de sprinters op zondag wederom in hun handen, als ze vooruitkeken naar het parcours van de tweede kasseiklassieker van dit weekend. De relatief vlakke finale van Kuurne-Brussel-Kuurne was vaak een kolfje naar de hand van de snelle mannen, die het lastige middenstuk dan wel moesten overleven.
Dat was geen makkelijke opgave, want met mooie hellingen als de Kruisberg, Hotond, Berg Ten Houte, Côte du Trieu en de Kluisberg (niet te verwarren met de Kruisberg) stonden er in 196 kilometer verdraaid veel kuitenbijters op het programma. Vorig jaar bewees Wout van Aert niet voor niets dat een massasprint helemaal geen garantie is. Op de zware Mont Saint-Laurent trok hij door en wist hij later zich te ontdoen van een deel van zijn medevluchters. Hij won uit een sprint van drie.
Lees verder onder de foto!

Zeven koplopers kleuren de eerste uren, Unibet Tietema Rockets weer mee
De Omloop ging niet volgens plan voor Visma | Lease a Bike en Van Aert, die na een inhaalrace niets meer in de tank had voor een sprint. Søren Wærenskjold won verrassend en de Noor van Uno-X was er zondag weer bij. Grote vraag was: wie gingen er mee in de vlucht? Was die sterk genoeg, om zo de sprinters al wat te verontrusten? De strijd duurde lang, omdat veel renners wisten dat ze alleen zo de lastige middenfase voorin konden overleven.
Na pas een uur keiharde koers waren het Dries De Bondt (Decathlon AG2R La Mondiale), Tomas Kopecky (Unibet Tietema Rockets), Huub Artz (Intermarché-Wanty), Ward Vanhoof (Team Flanders-Baloise), Marius Mayrhofer (Tudor Pro Cycling), Ceriel Desal en Alexandre Van Petegem (beide Wagner Bazin WB), die een vrijgeleide kregen. Ze reden snel een kleine vijf minuten bij elkaar, alvorens de sprintersploegen zich formeerden.
Alpecin-Deceuninck toonde net als in de Omloop ballen, door geen geheim te maken van de ambities. Op die manier reden we de eerste uren door en duurde het tot op 94 kilometer van de streep dat het los ging in het pak. Vlak nadat Jan Tratnik (Red Bull-BORA-hansgrohe) lek had gereden en Wærenskjold was gelost, gingen Timo Kielich (Alpecin-Deceuninck), Lewis Askey (Groupama-FDJ) en Jhonatan Narváez (UAE Team Emirates-XRG) in het offensief.
Lees verder onder de video
Sprintersploegen houden perfect controle in lastigste fase
Nadat Kielich als beschermer van Jasper Philipsen lek reed, leek het even gevaarlijk te worden met vooral een ontketende Narváez. De Ecuadoraan knalde de Mont Saint Laurent over, terwijl Jordi Meeus (ook al van Red Bull) door materiaalpech ook achterstand opliep. Jonas Abrahamsen (Uno-X) en Narváez' ploegmaat Tim Wellens probeerden de oversteek te maken, maar in de fase waarin de klimmetjes elkaar rap opvolgden, kwam niemand echt weg.
Met alleen de Oude Kruisberg, Hotond, Côte du Trieu en Kluisberg voor de wielen, kwam het in het peloton op 75 kilometer van de streep terug bijeen, met de zeven vroege vluchters die nog anderhalve minuut over hadden. Met man en macht probeerden vooral UAE en Visma over de Oude Kruisberg en Hotond al verschillen te maken, maar telkens waren de sprintersblokken scherp, om het in de fases erna recht te breien.
Lees verder onder de video
Laatste strohalm voor Van Aert en Wellens, maar nog dik 50 kilometer te gaan...
Voor en op de Kluisberg gingen nog één keer alle registers open, de laatste kans voor mannen die géén sprint wilden. Wellens weer, Stefan Bissegger van Decathlon AG2R La Mondiale en kort daarna ook Van Aert met Red Bull-man Roger Adrià. Interessante namen, van wie Wellens en Bissegger richting de zeven vroege vluchters reden. Van Aert moest in z'n eentje de oversteek proberen te maken, want Adrià was met Meeus in het peloton als sprinter een blok aan het been.
Toen Adrià na een laatste poging van Van Aert nog eens nee schudde, vond de Belg het welletjes en lieten ze zich inlopen. De overgebleven negen vluchters liepen vervolgens nog even uit naar 43 seconden, maar toen hadden de sprintersploegen het op orde en werden ze langzaam binnen gehengeld. Ook toen Wellens op 33 kilometer van het einde aanzette en alleen hij met De Bondt, Mayrhofer en Desal overbleef.
In het laatste uurtje koers kon niemand een sprint meer voorkomen. Nadat De Bondt een sprintje over de finishlijn voor 2.500 euro had gewonnen, werden de dappere heren ingerekend en was het in de laatste 10 kilometer bidden dat iedereen overeind bleef. Buiten een harde crash van Matevž Govekar (Bahrain Victorious) bleef iedereen overeind en kregen we dus een Koninklijke sprint tussen de allergrootsten. Visma | Lease a Bike leek perfect te komen, maar kwam uiteindelijk iets te vroeg. Alpecin-Deceuninck timede perfect en bracht Philipsen in een zetel naar winst, voor Kooij.
Uitslag Kuurne-Brussel-Kuurne 2025
Results powered by FirstCycling.com
Lees Kuurne-Brussel-Kuurne 2025 terug in ons liveblog
Let op: laadt de liveblog niet, druk dan even op F5 of refresh je mobiele pagina of de app
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties