Florian Vermeersch werd de winnaar van het WK gravel, terwijl we Frits Biesterbos, die tweede werd, kunnen opschrijven als de grote revelatie van dit WK. Achter die twee mannen werd Matej Mohoric derde. 'Het hoogst haalbare', zo zou de Sloveen achteraf verklaren. Dat zou dan ook mede door de hectiek, waar ex-profs Johnny Hoogerland en Greg Van Avermaet het al over hadden, gekomen zijn.
Ook al waren Mathieu van der Poel en Wout van Aert waren er niet bij, toppers van de weg waren toch afgereisd naar Zuid-Limburg om aan de start van het WK gravel te staan. UAE-renner Vermeersch won en snelde naar de regenboogtrui, terwijl ook mannen als Tom Pidcock en Tim Wellens aanwezig waren. En Mohoric dus, die als gevaarlijke kanshebber gold.
De Sloveen onderhoudt een goede band met het gravelen. Zo was hij er twee jaar geleden, toen het tweede WK gravel ooit werd gehouden in Italië, ook al bij. Mohoric won toen en werd dus al meteen wereldkampioen in de discipline. Vorig jaar werd hij in Leuven zevende, op ruime afstand van uiteindelijke winnaar Mathieu van der Poel.
Lees verder onder de foto!
Ook Mohoric had het lastig door de hectiek: 'Zat er soms net niet bij'
Als derde mocht de Sloveen, die op de weg uitkomt voor Bahrain Victorious, in Zuid-Limburg het laagste treetje van het podium op. 'Vandaag was het een hele zware koers, zoals verwacht', begon de Sloveen zijn verhaal na afloop. 'Het parcours was iets meer rechttoe-rechtaan in vergelijking met vorig jaar. Dan is het moeilijker om het verschil te maken.'
'Het was dus behoorlijk tactisch, met heel veel positioneren aan het begin, in de eerste twee uur', ging Mohoric verder. Met de feeling zat het in ieder geval goed. 'Ik zat er in sommige gevallen net niet bij, ondanks dat ik me goed voelde. Het is me toen gelukt om terug te keren bij de voorste groep. Toen miste ik helaas die eerste ontsnapping.'
Lees verder onder de foto!
'Het hoogst haalbare', concludeert Mohoric
Het missen van die slag zou uiteindelijk cruciaal blijken. 'Dat was de sleutel om de wedstrijd te winnen vandaag', wist ook Mohoric te vertellen. 'Toch vond ik wat ruimte om aan te vallen in de tweede helft van de koers.' Dat deed de Sloveen met verve en zo kwam hij op 1 minuut 23 van winnaar Vermeersch over de meet.
Daarmee hield Mohoric mannen als Floris Van Tricht (vierde), Felix Stehli (vijfde), Pidcock (zesde) en Wellens (zevende) achter zich in de strijd om de medailles. 'Ik denk dat derde een goed resultaat is en dat dat ook het hoogst haalbare was', sloot de Sloveen na afloop dan ook realistisch - zoals we hem kennen - af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties