De befaamde chicane voor het Bos van Wallers, die vorig jaar voor het eerst werd gebruikt in Parijs-Roubaix, is dit jaar uit het parcours gehaald. De organisatie kiest nu voor een andere benadering: de rechte aanloop richting de kasseien zal hoe dan ook zijn terugkeer niet maken.
De aanloop naar de Trouée d'Arenberg, de meest beruchte en lastige kasseienstrook van De Hel van het Noorden, was altijd kaarsrecht. De harde valpartijen die daar hebben plaatsgevonden waren volgens de organisatie van de steeds hoger liggende snelheid. Renners vlogen met 60 kilometer per uur over de keitjes en vochten daar een verwoede strijd uit, soms schouder aan schouder. Twee jaar geleden was titelverdediger Dylan van Baarle daar de pineut. En dus werd een chicane in het parcours opgenomen.
Vlak voordat de renners de kasseienstrook zouden opdraaien, zouden ze langs een nauwe bochtencombinatie moeten gaan. De snelheid werd hierdoor er volledig uitgehaald, en het was daardoor ook minder geduw en getrek bij het opkomen van de negentiende kasseiensector van Parijs-Roubaix. Vorig jaar werd dit idee voor het eerst geïmplementeerd, en met relatief succes: er waren minder grote valpartijen dan voorheen. Het leek een recept voor succes, maar in 2025 zal de aanloop wéér wat anders liggen.
Lees verder onder de Tweet!
Nieuwe route loopt parallel aan oude: 'In de laatste kilometer vier haakse bochten'
De organisatie heeft namelijk gekozen voor een kleine omleiding. Vroeger zouden de renners via de Avenue Michel Rondet op volle snelheid aan de kasseienstrook beginnen. Op diezelfde weg werd in 2024 de chicane gelegd. Maar een paar honderd meter voor het Bos zal het parcours een korte bochtencombinatie maken: Via de Avenue d'Arenberg komen de renners op de Rue de Croy, die parallel loopt met de oude route. Die wordt uitgereden, waarna het peloton rechtsaf op de Rue Desandrouins gaat, alvorens men met een linkerbocht de kasseien opdraait.
De organisatie legt uit waarom niet langer de chicane gebruikt zal worden. 'Dit jaar hebben we een alternatief kunnen vinden waarmee het peloton op een vloeiendere manier kan vertragen, met een kleine omweg die langs de mijnsite van Arenberg loopt', vertelt wedstrijdleider Thierry Gouvenou in een persbericht. 'Met deze truc worden er in de kilometer voor de Trouée vier haakse bochten gemaakt.'
Voor de organisatie is te hopen dat deze truc wel in de smaak valt bij de renners. De chicane was hét onderwerp van gesprek voor de laatste editie van Parijs-Roubaix. Mathieu van der Poel, die later de koers voor de tweede keer op rij op zijn naam wist te schrijven, vond het maar een slechte grap. Thijs Zonneveld deelde die mening, maar Van Baarle, die het jaar ervoor daar zo hard viel, was juist erg te spreken over het besluit.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties