📸 Een weekje in de Algarve met Wout van Aert: nagelbijten in de hotseat, Visma- 'tattoos' en WC schoonmaken in de bus Wielrennen
Wielrennen

📸 Een weekje in de Algarve met Wout van Aert: nagelbijten in de hotseat, Visma- 'tattoos' en WC schoonmaken in de bus

📸 Een weekje in de Algarve met Wout van Aert: nagelbijten in de hotseat, Visma- 'tattoos' en WC schoonmaken in de bus

Het was het weekje wel voor Wout van Aert. Hij keerde terug op de weg na een korte maar hevige crosswinter, waar hij onder meer zilver pakte op het WK. In de Ronde van Algarve, zijn tweede koers dit jaar, hoopte de Belg van Visma | Lease a Bike een zege te grijpen, maar ondanks het mislukken van die missie zal hij niet ontevreden naar huis keren.

De week begon niet op zijn best. Van Aert hoopte in de eerste rit mee te kunnen sprinten om de dagzege, maar dat liep mis nadat vrijwel het gehele peloton de verkeerde weg inreed in de slotkilometer. 'Lachwekkend', noemde de crosser annex wegrenner het toen. 'De weg aan die rotonde moet altijd dicht zijn. Hekken, geen verwarring... Dit kan gewoon niet. Ik was mij aan het afvragen of er wel een winnaar is. Goed gedaan.'

Maar goed dat mocht de pret niet drukken. In rit twee reed de Belg de longen uit zijn lijf voor kopman Jonas Vingegaard, om de volgende twee dagen naar de zevende plek te sprinten in zijn eerste echte spurtkansen. Als kers op de taart nam zijn Deense kopman het heft in handen in de afsluitende tijdrit, waar hij de dag- en eindzege greep. En Van Aert? Die werd zelf ook nog eens tweede, wat de bevestiging was dat het wel goed zat.

Lees verder onder de foto's!

Na afloop van de Volta ao Algarve postte de alleskunner een mooie recap van zijn week in Portugal. Daar is te zien dat hij niet alleen was, maar dat zijn familie ook meegereisd was, wat leidde tot prachtige plaatjes. Het zal vast weer wennen geweest zijn om een paar dagen achter elkaar te koersen, zo ondervond ook het lichaam van Van Aert. Zo had hij een schitterende Visma | Lease a Bike-afdruk op zijn bovenbeen staan. Misschien een goed idee om het te laten tattoëren, Wout?

Het mocht dan niet gelukt zijn de slotetappe te winnen, maar voordat zijn kopman hem overvleugelde, mocht Van Aert toch even proeven van hoe dat weer zal voelen. In de hotseat kon hij namelijk de spanning voelen van het wachten op de laatste renners. Al nagelbijtend toekijken hoe iedereen zich stukbijt op jouw tijd, het moet heerlijk zijn. Tot er iemand toch overheen gaat. Maar ach, als het je ploeggenoot is...

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws