Je hebt oudgedienden, en je hebt oudgedienden. Bij INEOS Grenadiers rijden een aantal zeer loyale mannen rond, die al jaren de kleuren van de Britse ploeg verdedigen. De formatie herkent de waarde van dit soort renners, en heeft ze een nieuw contract aangeboden, samen met nog drie andere renners. Zou houdt men de kern van de ploeg intact.
Michal Kwiatkowski rijdt al sinds 2016 voor Team Sky en haar opvolgers. De Pool won onder meer Milaan-Sanremo en de Amstel Gold Race voor de ploeg, maar kende de laatste jaren wat minder succes. Wel zegevierde hij dit jaar nog in de Clásica Jaén. De Inmiddels 35-jarige voormalig wereldkampioen weet nog lang niet van ophouden, want hij heeft zijn contract met liefst drie jaar verlengd.
Zo blijft hij in ieder geval tot 2028 bij INEOS. 'Het voelt natuurlijk om te blijven', vertelt hij op de website van de ploeg. 'Ik houd van de sfeer, de mensen en de manier waarop we werken. Ik ben hier niet om in mijn comfortzone te blijven. Ik ben hier omdat ik mezelf iedere dag wil pushen. Ik voel blijdschap wanneer het goed gaat, en voel de steun wanneer het niet goed gaat.'
Als knecht en wegkapitein kan je geen betere renner wensen dan Kwiatkowski. De Pool zelf is het wielrennen nog lang niet zat. 'Dit team is mijn thuis geweest voor zoveel jaar, en ik voel nog steeds dezelfde honger iedere dag wanneer ik mijn nummer opspeld. De mensen houden me hier, het vertrouwen en de gedeelde ambitie om te blijven presteren op het hoogste niveau.'
Lees verder onder de foto!
Swift begint aan 15e seizoen bij INEOS
Ben Swift kent een nog rijkere historie bij het team. Hij was onderdeel van het allereerste Team Sky, dat werd opgericht in 2010. Na een tussenstop van twee bij UAE Team Emirates keerde hij weer terug op het oude nest. De 38-jarige Engelsman heeft zijn contract met een jaar verlengd en gaat zo zijn 15e(!) jaar in Britse dienst in.
De voormalig Brits kampioen kan zich niet meer inbeelden dat hij elders zou rijden. 'Dit team is zo'n groot deel van mijn leven, en om mijn 18e jaar als prof in te gaan is geweldig. Ik houd nog steeds van koersen, de vriendschap en doelen die we delen. Het is een voorrecht om de jongere renners te gidsen en mijn rol te spelen in het volgende hoofdstuk van de Grenadiers.'
Naast Swift en Kwiatkowski verlengt INEOS Grenadiers ook de contracten van Lucas Hamilton, Kim Heiduk en Brandon Rivera. De eerstgenoemde Australiër heeft zijn contract met twee jaar verlengd, terwijl de Colombiaan en Duitser tot en met 2026 zijn verbonden aan de Britse ploeg. Het vijftal verlengers heeft bij elkaar meer dan 30 jaar ervaring bij de ploeg...
Nadat de contracten werden aangekondigd, werd het eerste beeld van het nieuwe INEOS-tenue gelekt. Josh Tarling poseert in de nieuwe kleuren, en die zijn toch flink anders, zo lijkt het: de rood-oranje kleur is terug, maar het wit, zoals te zien was op het Tour-shirt, is flink uitgebreid en lijkt zelfs naar de broek te zijn verspreid. Wat vinden we?
Lees verder onder de video!
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties