In België staat er dit weekend een mooi koersweekend op het programma, met op vrijdag het Kampioenschap van Vlaanderen, zaterdag de Super 8 Classic en zondag de Gooikse Pijl. Soudal Quick-Step hoopt er te scoren en daarvoor kijkt het vooral naar Tim Merlier, die zijn laatste koersen in de Europese kampioenstrui zal rijden.
Merlier won dit seizoen maar liefst veertien keer en na zijn zege op het EK won hij ook al tweemaal, waardoor het aantal overwinningen in de Europese kampioenstrui nu op zestien uitkomt. Hij krijgt nog twee kansen om dat aantal aan te scherpen, daar de Belgische spurter als kopman start in het Kampioenschap van Vlaanderen en de Gooikse Pijl, die hij vorig jaar allebei wist te winnen.
'Het was een geweldig jaar in de Europese kampioenstrui', zegt Merlier in een persverklaring. 'Ik heb veel gewonnen, waaronder tweemaal in de Tour de France, maar als ik het mooiste moment van het seizoen voor mij zou moeten noemen, zou dat op het podium staan in Gent-Wevelgem zijn.' De Belg werd daar tweede, achter de oppermachtige Mads Pedersen.
'Daar staan met die trui, ondanks dat ik de wedstrijd niet heb gewonnen, voelde best bijzonder, want het is een van de weinige klassiekers waar je als sprinter nog voor de overwinning kunt strijden', weet Merlier nog. 'Ik kijk ernaar uit om na bijna een maand zonder koersen weer in actie te komen en ik ben gemotiveerd om daar te staan en te proberen nog één overwinning te behalen als Europees kampioen.'
Lees verder onder de foto!
'We zijn bereid Merlier te steunen', aldus ploegbaas Hulsmans
Naast Merlier rekent Soudal Quick-Step dit weekend op acht andere renners. Ayco Bastiaens, Pascal Eenkhoorn, Gil Gelders, Antoine Huby, Tim Merlier, Bert Van Lerberghe, Warre Vangheluwe, Louis Vervaeke en Jordi Warlop wisselen de koersen af, terwijl ook Jelle Harteel, Lars Vanden Heede en Matijs Van Strijthem van de opleidingsploeg zijn geselecteerd.
'Twee van de wedstrijden zijn voor de sprinters en we zijn bereid Tim te steunen', weet ploegleider Kevin Hulsmans te vertellen. 'Hij krijgt een solide team om zich heen, inclusief Bert – een van de beste lead-out-rijders die er zijn. Wat betreft de Super 8, daar kunnen we een tactische strijd verwachten, met de ronden van Moskesstraat, Holstheide en Smeysberg, die de finale moeten bepalen.'
'We hebben sterke renners voor alle drie de wedstrijden, waaronder een aantal renners van het Devo Team die weten wat hard racen inhoudt, en we zullen er alles aan doen om een goed resultaat te behalen', kijkt Hulsmans vooruit naar het koersweekend in België.
Selectie Soudal Quick-Step voor Kampioenschap van Vlaanderen, Super 8 Classic en Gooikse Pijl 2025
Tim Merlier (geen Gooikse pijl)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties