...
celia-gery
Wielrennen

'Alleen gaan we sneller, samen komen we verder': Visma-talent deelt inspiratiebron voor wereldtitel Gery

celia-gery

Canada maakte er vanaf het begin een afvalrace van, de koers viel vervolgens even stil, maar uiteindelijk was het Frankrijk die met Célia Gery het eerste WK wielrennen voor beloften vrouwen wist te winnen. Daarbij speelde ploeggenote Marion Bunel een grote rol en dus kon de Française van Visma | Lease a Bike op lovende woorden van de wereldkampioene rekenen. Ook Bunel zelf kwam na afloop aan het woord.

‘Het is echt ongelofelijk', steekt Gery van wal in het flash interview. De start werd, in tegenstelling tot de tijdrit, toen de start iets na half elf werd gegeven, nu pas na het middaguur gegeven. Dat was voor de Française alles behalve prettig. 'Vanochtend was het heel lang om te wachten tot één uur, maar het is nu echt geweldig.’

De hele tijd koerste Frankrijk attent mee, met Julie Bego en Bunel die zeer actief waren. 'We waren slechts met drie, terwijl andere landen met wat meer rensters waren. We hebben onze wedstrijd perfect kunnen indelen. Het was echt ploegenwerk, met eerst Julie. Daarna met Marion, die zei dat ze wat minder goed ging op de kasseien. Toen hebben we alles op mij gezet in de finale.'

Lees verder onder de foto!

grey-chladonova-blasi

Gery vertrouwde op haar sprint: 'Wat betreft de topsnelheid was ik best vol zelfvertrouwen'

Dat terwijl Gery ook al zeer actief aan het koersen was. 'Ik ben onderweg twee keer met Chladonová weggereden. In de eerste van de twee klimmetjes was dat. Ze viel daar aan, dus toen kwam ik met haar te rijden. Ik merkte dat op de lange inspanningen zij me echt pijn deed. Ik probeerde een beetje te sparen, want anders had ik het niet tot het einde gered', analyseert ze haar wedstrijd.

Op papier kan Gery rekenen op een prima sprint, maar risico's wilde ze niet nemen. 'Ik wist dat daarachter er nog wat vrouwen reden die een beetje gevaarlijk zouden kunnen zijn voor de sprint, als het op een sprint zou aankomen. Ik probeerde dus mijn wedstrijd te managen en in de finale heeft Marion het heel goed gedaan.'

Bunel bracht haar op de top van de slotklim en zorgde uiteindelijk voor een uitstekende lead-uit. 'Wat betreft de topsnelheid was ik best vol zelfvertrouwen, in vergelijking met de langere inspanningen waar ik net over vertelde. Ze deed echt een geweldige slotklim en ook een geweldige laatste kilometer.’

Lees verder onder de foto!

celia-gery

'Eerlijk gezegd durf ik niet eens te zeggen of ik me vandaag goed voelde op de fiets'

Gery gold niet per se als een van de absolute favorieten en dus was de FDJ-SUEZ-renster zelf ook wel verrast. ‘Ik voelde deze niet aankomen. Toen ik hier aankwam, voelde ik dat de omstandigheden echt heel anders zijn dan in Frankrijk. Eerlijk gezegd durf ik niet eens te zeggen of ik me vandaag goed voelde op de fiets.'

'De andere rensters hadden natuurlijk met dezelfde omstandigheden te maken', ging Gery verder. 'Daardoor was het wel lastig, want je moest het mentaal niet gaan verliezen. Het was een zware koers, maar ik had verwacht dat het eerder al zwaar zou worden gemaakt. Ik wist dat we een goed team hadden om die wereldtitel te gaan behalen.’

Lees verder onder de foto!

Marion Bunel
undefined

Wereldtitel van Gery kwam voor Bunel niet als een verrassing

Bunel - die dus een belangrijke rol speelde bij de overwinning van Gery - sprak na afloop met Cyclism Actu. In het gesprek vertelt ze dat een Afrikaans spreekwoord de drie Franse vrouwen tot een topprestatie inspireerde. 'Tijdens de briefing kregen we een Afrikaans spreekwoord te horen: alleen gaan we sneller, samen komen we verder. Dat hebben we vandaag allemaal in gedachten gehouden, omdat we wisten dat we echt alles op alles moesten zetten om de titel te behalen', aldus Bunel.

'Dat Célia het zo kon afsluiten...', vervolgt Bunel, die tijdens de koers al snel zag dat Gery in topvorm was. 'Elke keer op die kasseihelling zag ik dat ze heel sterk was. Ik heb haar gezegd dat als ze in de laatste ronde zou aanvallen ze zou winnen.' En de voorspelling van Bunel bleek uiteindelijk juist. 'Je kan stellen dat het een geslaagde teamprestatie was', jubelt een trotse Bunel.

Zelf probeerde de Française ook een gooi te doen naar de wereldtitel. 'Mijn aanval op de laatste klim? Ja, dat was om iets te proberen. In het beste geval kon ik wegrijden en proberen de titel te pakken, en in het slechtste geval kon Célia zich vastklampen en schakelden we andere rivalen uit. Het was ook een manier om achteraf geen spijt te hebben. Niets proberen zou jammer zijn geweest', aldus Bunel.

Lees verder onder de foto!

Marion Bunel
undefined

Bunel: 'Beetje jammer dat ik niet op het podium sta'

Uiteindelijk strandde Bunel met een vijfde plek net naast een podiumplek, omdat ze zich volledig wegcijferde voor Gery. 'Ik was al enkele ronden op. Ik probeerde mijn krachten goed te verdelen, want het was superzwaar en ik zag dat het een race van uithoudingsvermogen was. Op het einde heb ik niet meer omgekeken. Ik heb gewoon alles gegeven.'

Dat deed ze niet alleen voor Gery, maar stiekem ook voor Chladonová. 'Zij is een teamgenoot bij Visma, dus toen ik haar in mijn wiel zag, zei ik tegen mezelf dat ik tot aan de finish alles moest geven. Het is waar dat het een beetje jammer is dat ik niet op het podium sta, maar Célia heeft de trui', besluit een blije Bunel.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws