Zondag was een goede dag Thijs Zonneveld te heten en sportief directeur van BEAT Cycling te zijn. Frits Biesterbos slaagde er namens die ploeg namelijk in om razendknap tweede te worden op het WK gravel. Zonneveld nam na afloop een video op voor de socials van BEAT en richtte zich daarin nadrukkelijk tot zijn renner.
'Oei, oei, oei, wat heeft hij allemaal gedaan? We wisten dat Frits in orde was en twee weken geleden Nederlands kampioen gravel geworden is. En dat hij nieuwe banden heeft gekregen van Vredenstein en nieuwe wielen onder zijn reet zitten van Fast Forward. En dat hij ontzettend in orde is en supergoed kan gravellen, maar dat hij dit doet op het wereldkampioenschap?', klinkt het hardop.
'Dat hij het vuur aan de schenen legt van Florian Vermeersch wordt en tot diep in de finale meedoet voor het WK gravel, en gasten als Mohoric, Pidcock, Wellens en Politt allemaal achter zich laat. We kunnen alleen maar zeggen dat we ontzettend trots zijn en blij zijn dat hij er één van ons is. Frits, kerel, je was geweldig', stelt Zonneveld zonder twijfel.
Lees verder onder de video!
Biesterbos op zijn beurt lovend over Zonneveld
Biesterbos zelf kreeg in de mixed zone nog de vraag welke invloed Zonneveld als sportief directeur van BEAT op hem als renner heeft. 'Hij is heel betrokken bij mijn ontwikkeling, hij heeft me de laatste anderhalf jaar onwijs geholpen. Heel fijn om zo iemand in het team te hebben. Vorig jaar koerste hij zelf nog mee, dat was nog makkelijker met het geven van tips.'
Nu is Zonneveld dus louter sportief directeur. 'Maar de voorbereiding op koersen en analyses na afloop doe ik nog altijd altijd met hem', aldus Biesterbos, die zich als ex-mountainbiker nog altijd volop aan het ontwikkelen is op allerlei aspecten in de koers. 'Waar mijn ambities liggen? Ik vind gravellen leuk, maar de focus ligt op wegwielrennen.'
Of dat na zijn prestatie van zondag volgend jaar nog bij BEAT is, is nu de vraag. Ploegen met nog een plekje over zullen hem ook nog eens extra overwegen na zijn prestatie. 'Ze mogen altijd bellen, maar ik heb nog een contract bij BEAT voor 2026 en daar ben ik heel blij mee', aldus de student sportmarketing, die vanaf dinsdag ook aan de start staat van de Tour of Holland.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties