Wout van Aert is weliswaar weer in training na
het breken van zijn enkel, maar het
WK Veldrijden gaat aan zijn neus voorbij. Aan de vooravond van het elitekampioenschap van de mannen schoof de Belg van
Visma | Lease a Bike samen met de tevens geblesseerde
Laurens Sweeck en cross-kenners
Paul Herygers en
Niels Albert aan bij een talkshow op een speciaal evenement. Daar deelde Van Aert nog wat lastminute advies voor zijn landgenoten.
Op de zondag in het WK-weekend verwacht de organisatie zo'n 40.000 bezoekers. Dat zijn er 10.000 minder dan gehoopt.
Omroep Zeeland ziet als belangrijkste reden wellicht het ontbreken van
Wout van Aert. Zo blijft een deel van het Belgische publiek weg en er zal geen strijd volgen tussen
Mathieu van der Poel en zijn eeuwige rivaal. Toch was die laatste al niet van plan zich te melden in Hulst.
'Ik had het WK enkel een kans gegeven, indien ik een reële kans had op de wereldtitel en dus in de Kerstperiode al een paar keer had gewonnen tegen Mathieu,' vertelde Van Aert op het genoemde evenement. Die overwinningen bleven uit, terwijl Van Aert er zeker van is dat we in die periode nog niet eens de beste versie van Mathieu te zien kregen.
Lees verder onder de foto!
De gebroken enkel van Van Aert
Van Aert hoopt dat er voor de overwinning gereden wordt
Tijdens de wintercross van Mol leek er op 2 januari dan toch een strijd te zijn tussen de twee rivalen. Van Aert maakte het Van der Poel lastig, maar ging onderuit en brak zijn enkel. Hoewel hij er zelf dus niet bij is om te strijden tegen de Hollander, heeft hij wel een visie op hoe de Belgen het wel, en vooral ook niet, kunnen aanpakken.
Van Aert is duidelijk: 'Rijd alsjeblieft niet voor de tweede plaats vanaf het begin. Ik heb liever dat Thibau (Nys, red.) en Niels (Vandeputte, red.) toch proberen om Mathieu te volgen en zo misschien over de limiet gaan dan dat ze zich van bij de start richten op de ereplaatsen', zo luidde het advies van de drievoudig wereldkampioen veldrijden, die ook al zo vaak tweede werd.
Lees verder onder de foto
De Vlaamse favoriet voor het WK in Hulst
Van Aert heeft een duidelijk advies voor Thibau Nys
Ook
Michael Vanthourenhout is een van de Belgen die kans maakt op de regenboogtrui, omdat hij volgens Van Aert een echte kampioenschapsrenner is. Toch noemt hij hem niet als een van de belangrijkste troeven: 'Zijn voorbereiding was wat hobbelig en het is geen ideaal parcours voor hem', zo temperde Van Aert de verwachtingen.
De
Visma | Lease a Bike-renner werd zelf vijf keer tweede tijdens het
WK Veldrijden en ziet vooral in
Thibau Nys een kanshebber. 'Thibau heeft al Europese en Belgische titels en een WK-medaille bij de profs. Het zal veel langer bijblijven als hij op dit WK drie ronden lang geprobeerd heeft om Mathieu te volgen dan dat hij van bij de start al koerst voor de zilveren of bronzen medaille.'