Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025 | In de straten van Follonica wordt vaak topvorm gekweekt Wielrennen
Wielrennen

Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025 | In de straten van Follonica wordt vaak topvorm gekweekt

Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025 | In de straten van Follonica wordt vaak topvorm gekweekt

Never change a winning team! De Tirreno-Adriatico keert voor het derde jaar op rij terug in gekende plaatsen, in de eerste twee dagen van de zevendaagse rittenkoers. Na de individuele tijdrit in Lido di Camaiore op dag één, volgt dinsdag de inmiddels bekende weg van Camaiore naar Follonica. Een plaats waar steevast wordt gesprint en vaak wordt gewonnen door iemand die in de weken erna huishoudt... In de Leiderstrui blikt vooruit!

Parcours etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025

etappe 2 tirreno 2025

Zoals gezegd is de tweede etappe in de Tirreno-Adriatico een bekende. In 2023 en 2024 deden we 'm ook zo en daarvoor in 2020 voor het laatst. Het is ook een prachtig parcours, die langs de westkust van Italië leidt, van het pittoreske stadje Camaiore naar Follonica, een populaire badplaats in de zomermaanden.

Onderweg heeft de organisatie nog één klimmetje neergelegd, zodat de vluchters ook nog wat hebben om voor te rijden. Na een kleine 200 kilometer finishen we echter altijd in een massasprint, op mooie en brede wegen. Daarin gaat het in de absolute slotfase ook nog lichtjes naar beneden, waardoor de snelheden ontzettend hoog komen te liggen.

Daarbij sis het ook vrij technisch, beginnende met een tunnel op vier kilometer van de meet. Gevolgd door enkele chicanes en vervolgens een laatste haakse bocht in de laatste honderden meters. Wie daar niet voorin zit, is gezien.

Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025 | In de straten van Follonica wordt vaak topvorm gekweekt

Tijden
Start: 11.30 uur
Finish: rond 15.46 uur

Weer etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025

Er werd slecht weer voorspeld voor de eerste dagen in de Tirreno, maar in de tijdrit op dag 1 viel dat al alles mee. In Italië kan het weerbericht iedere dag 180 graden draaien, dus lijkt er dinsdag ook echt wel ruimte te zijn voor droge periodes en wat zon. Helemaal droog gaat het normaliter niet blijven, met de hele middag een regenkans tussen de 20 en 30 procent. Dat is ook in Follonica zo, waardoor het oppassen geblazen wordt op die snelle en misschien dus ook natte wegen...

Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025

Lang niet alle grote sprinters doen mee in de Tirreno-Adriatico, maar we mogen ons wel gaan verheugen op een direct duel tussen twee wereldtoppers van dit moment. In het kamp van Lidl-Trek hebben we Jonathan Milan, die in de Ronde van Valencia en de UAE Tour beide keren twee keer won. In het kamp van Visma | Lease a Bike hebben we Olav Kooij, die twee keer scoorde in de Tour of Oman én tweede werd in Kuurne-Brussel-Kuurne.

Beide heren hebben een deftige sprinttrein mee, maar dat geldt ook voor twee andere Nederlanders die naar de Tirreno zijn gekomen. Na een hersenschudding in de UAE Tour aast Dylan Groenewegen namens Jayco-AlUla op revanche. Casper van Uden krijgt op zijn beurt als aanstormend sprinttalent de kans om zich te meten met de wereldtop namens Picnic-PostNL.

tim merlier dylan groenewegen
Groenewegen (rechts) won nog niet dit jaar

Zijn er meer uitdagers? Ja zeker! Sam Bennett is 2025 lekker begonnen met twee ritzeges in de Tour de la Provence en mag het nu op het allerhoogste niveau laten zien. De Ier lijkt zichzelf weer wat te hebben gevonden bij Decathlon AG2R La Mondiale, nadat hij in 2020 en 2021 natuurlijk nog bij de allerbesten hoorde bij Soudal-Quick Step. Bij The Wolfpack mikken ze deze Tirreno op een jong broekie, die Paul Magnier heet.

Iedereen verwachtte veel van de 20-jarige Fransman en met ritwinst in de Etoile de Bessèges en tweede plaatsen in de Figueira Champions Classic, Omloop Het Nieuwsblad en Le Samyn maakte hij dat al waar. Volgt er in Italië weer een zege na al die ereplaatsen op het podium? Dat zal ook Bryan Coquard willen, de Fransman die voor Cofidis al scoorde in de Tour Down Under in januari. Laatste outsiders die we op basis van vorm en/of status noemen zijn Soren Waerenskjold (Uno-X), Paul Penhoët (Groupama-FDJ), Maikel Zijlaard (Tudor) en Pascal Ackermann (Israel-Premier Tech).

En, misschien probeert zelfs Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) wat na zijn spurt in Le Samyn? Of leider Filippo Ganna, net zoals in de Algarve?

Favorieten etappe 2 Tirreno-Adriatico 2025, volgens In de Leiderstrui

Topfavoriet: Jonathan Milan (Lidl-Trek) en Olav Kooij (Visma | Lease a Bike)
Outsiders: Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla), Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale) en Paul Magnier (Soudal-Quick Step)
Long Shots: Casper van Uden (Picnic-PostNL), Bryan Coquard (Cofidis), Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) Soren Waerenskjold (Uno-X), Maikel Zijlaard (Tudor) en Pascal Ackermann (Israel-Premier Tech)

Bram van der Ploeg (Twitter: @BvdPloegg | e-mail: b.vanderploeg@indeleiderstrui.nl)

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws