Primoz Roglic is weer op de weg terug. De Sloveen stapte uit de Giro d'Italia na meerdere valpartijen, en de blik ging snel richting de Tour de France. De kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe is op hoogte in de Alpen en laat voor het eerst sinds de Ronde van Italië van zich horen. Zo blijkt dat de crashes in mei toch meer invloed hebben gehad dan aanvankelijk gedacht werd.
Vier valpartijen betekende uiteindelijk het einde van de Giro van Roglic. In Nova Gorica, in zijn thuisland van Slovenië nota bene, lag hij op de grond, en in de zestiende rit viel hij liefst twee keer, waarna hij afstapte. Maar het was al in de eerste week waar hij de meeste schade opliep. De gravelrit van Siena was het moment waar het echt fout ging: hij viel op zijn schouder, die hij vorig jaar in de Dauphiné al had bezeerd.
Dat bleef hem parten spelen in de daaropvolgende weken, en in het begin van de derde week zag hij het voor gezien. Het was een teleurstelling, maar de ploeg zag het ook positief in. 'Uiteraard gaan we onderzoeken of er geen breuken of echte spierblessures zijn, maar voorlopig gaan we daar niet van uit', vertelde trainer Marc Lamberts. 'Na een weekje rust met de familie moet hij zijn voorbereiding op de Tour – met een hoogtestage in Tignes – normaal kunnen afwerken. In dat opzicht heeft hij nu zelfs een weekje extra rust.'
Lees verder onder de foto!
En zo geschiedde. Roglic bevindt zich momenteel op hoogte in de Alpen, zo laat hij met een selfie op Instagram zien. Daar laat hij wel doorschemeren dat zijn schouder flink wat aandacht heeft gehad na zijn DNF in de Giro. Een antibioticakuur was nodig, maar nu zit dat erop. 'Que sera, sera', schrijft hij bij de post: 'Wat zal zijn, zal zijn.' Op karakteristieke wijze gaat de Sloveen met de tegenslagen om, terwijl hij zich langzaam maar zeker klaarstoomt voor de Tour de France.
Zal Roglic daar in topvorm aan de start komen? Feit is dat de voorbereiding niet ideaal is geweest, en aan koersritme zal het in ieder geval wel ontbreken de afgelopen maanden. In Lille krijgt hij steun van een ijzersterke ploeg, en met Florian Lipowitz lijkt hij een gedroomde meesterknecht in huis hebben. De Duitser werd derde in het Critérium du Dauphiné, maar ondanks zijn topprestatie kent hij zijn plek. 'Het plan is om Primoz Roglic te helpen, hij is daar de grote leider', aldus Lipowitz.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties