...
remco evenepoel Wielrennen
Wielrennen

Zorgen over Evenepoel vanuit België richting Tour de France: 'Weer gebleken dat hij daar toch z’n limieten heeft'

remco evenepoel

Remco Evenepoel kende in het Critérium du Dauphiné een bewogen week. Met een absolute knaltijdrit pakte hij in rit vier het geel, maar een dag later kwam de Belg van Soudal Quick-Step ten val. Dat was zeker niet de eerste valpartij voor Evenepoel, zo zag ook Frank Hoste. De voormalig groene trui-winnaar in de Tour de France sprak zijn zorgen uit over zijn landgenoot.

In de vijfde etappe van de Dauphiné zag men een aantal valpartijen, waarbij Soudal Quick-Step misschien wel het grootste slachtoffer was. De Belgische formatie zag Louis Vervaeke na een harde smakker wegvallen, terwijl ook Evenepoel in de slotfase tegen de grond ging. De Kannibaal van Schepdaal reed de etappe wel uit, maar opnieuw een valpartij betekende ook opnieuw een tegenvaller voor de Belg.

'Ik weet niet wat er gebeurde', zei Evenepoel er na afloop zelf over. 'Of ik nu met mijn pedaal de grond raakte of van mijn stuur afgleed, door het zweet, geen idee. Maar er is niets ergs aan de hand en daar ben ik blij mee. Het was gewoon een ongelukkig moment. De wedstrijddokter is al langsgekomen. Alles is ontsmet en het prikte niet eens. Dus ik liep geen diepe wondes op. Ik denk niet dat ik er de komende dagen last van ga hebben. Het was ook geen harde smak', zei de Belg.

Lees verder onder de foto!

crash evenepoel

Hoste uit zorgen richting de Tour: 'Dat is voor mij belangrijk'

'Donderdag lag Evenepoel op de grond', constateerde Hoste dan ook in de podcast Derailleur. 'Voor mij is dat opnieuw een teken van: "Verdorie, hoe komt het dat hij daar valt en niemand anders?" Dat moet toch iets te maken hebben met je stuurmanskunst, het anticiperen als er zich situaties voordoen. Of in paniek slaan en dan lig je er, natuurlijk. Als je wiel een beetje wegschuift en je begint te panikeren. Dan lig je op de grond. Zeker op die rotonde die ze toen moesten nemen, die 180 graden terugdraaide. Dan kan ik me voorstellen dat je evenwichtsorganen even in de war zijn, maar dat moet je kunnen als renner', vond de Belgische ex-prof er het zijne van.

Daaruit wilde Hoste dan ook best een conclusie trekken. 'Het is weer gebleken dat Evenepoel daar toch z’n limieten heeft, en daar ben ik bang voor. Voornamelijk in de eerste week van de Tour. Ze liggen dan elke dag op de grond. Ik hoop dat er niets gebeurt in die eerste week en dat hij omringd is door een goeie ploeg. Dat z’n ploeggenoten heel de tijd vooraan in de wind rijden met hem, zodat hij niet in het peloton moet zitten wringen. Dat is voor mij belangrijk; dat Remco heelhuids door die eerste week komt', aldus de vijfvoudig Touretappe-winnaar.

Evenepoel werd na zijn val in rit vijf drie keer op rij vijfde, waarmee de Belg de Franse rittenkoers afsloot op plek vier. Het verschil met Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard bleek bergop nog behoorlijk groot, daar Evenepoel meer dan vier minuten op Pogacar moest toegeven in de eindrangschikking, en één minuut minder op Vingegaard.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws