Jonas Vingegaard eindigde vrijdag namens Visma | Lease a Bike als tweede in Mur-de-Bretagne - zoals het plaatsje heet - en dat was een fijne opsteker voor de Deen. Na afloop vertelde hij aan de bus van zijn ploeg zelfs dat hij nog verbeterpunten zag op de punchy aankomst, waar Tadej Pogacar er met de zege vandoor ging.
Het peloton reed de met publiek volgepakte beklimming twee keer in volle finale en al bij de eerste keer legden de geelzwarten er duchtig de pees op. Simon Yates reed de twee kilometer aan zeven procent á bloc naar boven en reduceerde het peloton daarmee tot circa vijftig renners, waarna een val van onder meer João Almeida er in de afzink naar de finish voor zorgde dat er nog minder overbleven.
Waarom Yates in dienst van Vingegaard de eerste klim voor zijn rekening nam? 'Ik had goede benen en de ploeg hield me de hele dag goed van voren, dus dat was de beste optie', aldus de klassementsrenner, die met zijn ploeg op die manier de benen van veel punchers al afsneed.
Op de tweede keer Mur-de-Bretagne hoopte Visma | Lease a Bike op die manier ook de explosiviteit bij Pogacar wat getemperd te hebben, maar die had nog genoeg over om zijn grote rivaal achter te houden en naar de dagzege + gele trui te sprinten.
Lees verder onder de video!
Vingegaard: 'Maakte op het einde een fout'
Vingegaard kon Pogacar dus niet aan, maar zag wel verbeterpunten bij zichzelf. 'Normaal gesproken zou ik zeggen dat ik geen kans maak in zo'n sprint en dat ik blij moet zijn met deze uitslag, maar ik denk dat ik best dichtbij kwam. Ik maakte op het einde een fout. Het plan was om hem een beetje te verrassen: een klein gaatje te laten en dan te gaan.'
'Ik liet dat gaatje, maar toen verraste hij me juist', aldus de Deen. 'Ik dacht dat ik de sprint aan zou gaan, maar hij was me net iets voor. Misschien had ik hem kunnen verrassen als ik een of twee secondes eerder aangezet had.' Vingegaard wil daarmee overigens niet stellen dat hij Pogacar aan had gekund. 'Het is moeilijk te zeggen of dat iets had veranderd. Ik denk het niet. Hij is echt snel in een sprint, maar dat is wel iets wat ik beter had kunnen doen.'
Lees verder onder de foto!
Verschil tussen Pogacar en Vingegaard 1.17 minuut
Na zeven dagen is het verschil tussen de twee topfavorieten 1.17 minuut, in het voordeel van Pogacar. 'Voor mijn gevoel hebben we al zeven klassementsdagen achter de rug, of toch zeker zes. Het is dus een zware eerste week geweest en ik ben benieuwd wat dat gaat brengen in de derde week. De Tour is heel zwaar.'
Dat verschil werd met name gemaakt in de tijdrit, maar daar is Vingegaard inmiddels al overheen gestapt. 'Ik had een slechte dag en dat kan gebeuren. Normaal gesproken heb ik die niet zo vaak, dus het was niet leuk. Maar de afgelopen twee dagen ging het al beter.'
Waar Almeida namens UAE Emirates-XRG tien minuten verloor op vrijdag, staat Matteo Jorgenson namens Visma | Lease a Bike er nog goed voor in het klassement. 'Het is goed dat Matteo nog dicht bij staat. Hij is een supersterke renner, dat zien we elke keer weer. We hebben sowieso een heel sterke ploeg en gaan het gevecht in de bergen aan.'
Lees ook
Klassementen Tour de France 2025 | Van der Poel staat geel af aan Pogacar, die ook het groen verovert
Van der Poel verliest geel aan winnende Pogacar op Mur de Bretagne; Almeida en Mas vallen zwaar in finale
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties