Mathieu van der Poel zal dinsdag niet meer starten in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck heeft last van een longontsteking, zo meldt de ploeg via een statement. Daarmee komt er een einde aan zijn Touravontuur.
'Hoe het gaat na die verkoudheid? Niet zo goed', zei Van der Poel zondag voorafgaand aan rit vijftien. 'Ik herstel niet zo goed. Vandaag is daarom een vraagteken. Ik probeer het, maar voel ik me niet goed, dan wil ik me sparen. Met de rustdag en de Ventoux heb ik dan nog twee dagen om te herstellen.'
'Dan hoop ik me weer goed te voelen', stelde de Nederlander. Van der Poel werd enkele dagen daarvoor gestoken door een insect en dat deed zich ook nog voelen. 'Op Hautacam (vrijdag, red.) werd ik gestoken naast mijn oog. Dat zat dicht door de zwelling. Ik had het gevoel dat mijn lichaam er ook tegen vocht om dat gif af te drijven. Het zal wel goedkomen, maar het kost energie en die heb je hier elke dag nodig.'
Toch was er van voldoende herstel blijkbaar geen sprake, daar Van der Poel dinsdag uit de Tour stapte. Daarmee komt er een einde aan het Touravontuur van de nummer drie van het puntenklassement en dat is - uiteraard - behoorlijk spijtig te noemen.
Lees verder onder de foto!
Alpecin-Deceuninck brengt statement naar buiten: 'Mathieu kreeg koorts'
'Tot onze spijt moeten we melden dat Van der Poel de Tour voortijdig moet verlaten', zo maakt de Belgische ploeg bekend. 'Mathieu had de afgelopen dagen last van een verkoudheid. Gistermiddag begon zijn toestand aanzienlijk te verslechteren. De teamarts hield hem de hele dag nauwlettend in de gaten. Tegen de avond kreeg Mathieu koorts en werd hij voor verder onderzoek naar het Centre Hospitalier de Narbonne gebracht.'
'Medisch onderzoek wees uit dat Mathieu een longontsteking heeft', gaat Alpecin-Deceuninck verder. 'In overleg met de medische staf is besloten dat hij de wedstrijd niet meer kan voortzetten. Zijn gezondheid heeft de hoogste prioriteit en rust en herstel zijn nu essentieel.'
Zodoende volgt er een verplichte rustweek voor Van der Poel. 'Na deze periode zal hij verdere medische onderzoeken ondergaan om zijn herstel te beoordelen en de volgende stappen in zijn revalidatie te bepalen.'
Lees verder onder de tweet!
Uitermate geslaagde Tour voor Van der Poel
Een behoorlijke anti-climax, want de Nederlander was een van de smaakmakers van deze Ronde van Frankrijk. Op dag twee schoot hij in Boulogne-sur-Mer meteen raak met een machtige sprint tegen onder meer Tadej Pogacar. Daarmee veroverde Van der Poel de gele trui.
Die behield hij een aantal dagen, waarna hij die in de tijdrit op dag vijf kwijtspeelde. Dat was echter niet voor lang, want een dag later nam hij de leiderstrui alweer over. Van der Poel zat mee in de ontsnapping richting Vire Normandie, waarmee hij de gele trui met slechts één seconde marge overnam van Pogacar.
In de rit naar zijn zo geliefde Mûr-de-Bretagne was hij de maillot jaune een dag later wel alweer kwijt, daar een winnende Pogacar die weer terugpakte. Toch weerhield dat Van der Poel er niet van om de Tour te blijven animeren. Op dag negen was hij - mede dankzij ploegmaat Jonas Rickaert - dichtbij een megastunt, maar strandde hij in de laatste kilometer.
Ook in de tweede week koos de Alpecin-Deceuninck-ster meermaals de aanval. In rit elf, twaalf en vijftien zat hij mee met de ontsnapping, waarbij het vooral rit elf in en rondom Toulouse was waar hij weer indruk maakte. Van der Poel versnelde op de pittige slotklim en ging in achtervolging op leidend duo Mauro Schmid en Jonas Abrahamsen. De Nederlander kwam aan de streep echter zeven tellen tekort, waar de Noor van Uno-X wist te winnen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties