...
arnaud demare
Wielrennen

Wielerwiereld raakt na zondag nog een grootheid kwijt: Démare kondigt met prachtig bericht wielerpensioen aan

arnaud demare

Aan het eind van het jaar nemen we afscheid van steeds meer renners en daar komt na zondag nog een extra renner bij. Arnaud Démare heeft namelijk dondermiddag aangekondigd na de Franse eendagskoers zijn fiets aan de wilgen te hangen. Daarmee verliest Frankrijk een van zijn succesvolste renners ooit.

'Het is zover', zo kopt de 34-jarige Fransman zijn bericht op Instagram. 'Ik ben begonnen met fietsen toen ik zes was. Ik heb het geluk gehad mijn droom te beleven, grote koersen te winnen, en vol trots het Franse wielrennen te vertegenwoordigen op het hoogste niveau.'

'Ik had nooit gedacht dat ik dit allemaal zou realiseren', is Démare eerlijk. 'Ik ben in deze passie gestort als familie, en het is die familie die mij al die jaren heeft gedragen', klinkt het dankbaar. Het is aankomende zondag dat er een einde komt aan zijn professionele wieleravontuur. 'Aan het einde van dit seizoen, na Parijs-Tours, sla ik de bladzijde om.'

Lees verder onder de Instagram-post!

Démare zal terugkeren in de sport, maar dan 'gewoon voor de lol'

'Ik ben trots op mijn reis en ook vooral diep dankbaar voor mijn familie, mijn teams en mijn supporters. Het competitieve gevoel zal altijd in mij blijven', doelt hij op een terugkeer in een sport. 'Je zult me nog steeds zien met een nummer op mijn rug, in de sport in het algemeen. Gewoon voor de lol.'

'Ik ben benieuwd naar nieuwe dingen, met duizend verlangens in gedachten, klaar om andere achtergronden te ontdekken', kijkt Démare naar de nabije toekomst. 'Tijd voor nieuwe uitdagingen...en meer tijd met mijn familie.Bedankt allemaal. ❤️ Arnaud', zo sluit de man van 97 overwinningen (!) zijn aankondiging af.

Zo verliest Frankrijk na zondag dus een van zijn meest succesvolle renners aller tijden. Sterker nog: wat betreft actieve renners wonnen enkel Tadej Pogacar (107) en de eveneens afzwaaiende Alexander Kristoff (98) meer. Overwinningen van Démare reikten van acht keer in de Giro d'Italia en twee keer in de Tour de France, tot Milaan-Sanremo in 2016 en Hamburg Cyclassics in 2012.

Bonne continuation pour la suite, Arnaud!

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws