...
bart lemmen Wielrennen
Wielrennen

Visma | Lease a Bike moest met Bart Lemmen in de vlucht een keuze maken: 'Je krijgt het hier niet cadeau'

bart lemmen

Twee geelhemden in de finale van de vijftiende etappe in de Giro d'Italia. En dat was ook precies het plan bij de formatie van Visma | Lease a Bike. Met Bart Lemmen had de ploeg een renner vooruit geschoven en klassementsrenner Simon Yates wist zijn tweede positie in het klassement andermaal te handhaven.

'Ja, het was wel het plan om mee te zitten', antwoordt de Bart Lemmen na afloop van de rit bij de camera's van Eurosport. 'Ik had verwacht dat het lang zou duren. Je krijgt het hier niet cadeau. Het was opnieuw een heel pittige strijd. We hadden, net als tijdens de andere vluchtdagen, het idee om iemand vooruit te hebben.' En dus was de aanval van Lemmen een 'aanval met een gedachte', zoals hij het zelf bestempelde.

'Dan kan je altijd anticiperen als het ontploft, en dat is volgens mij drie keer gebeurd', wist de Utrechter op de ploegsite te vertellen. 'Mocht dat niet het geval zijn, kon ik proberen om voor de etappewinst te rijden.' Maar zover kwam het niet voor Lemmen. Het was namelijk niet alleen koers in de kop van de koers, maar ook bij de groep van de rozetruidrager en alle andere mannen voor het klassement.

'We rijden echt wel door, maar we waren ook niet vol aan het rijden. En als zij wel vol gaan (in de favorietengroep, red.) dan is het zo weer weg. Dat zie je ook wel. Ik bekijk het daarom ook kilometer voor kilometer. En ik moet eerlijk zeggen, ik zag de nummertjes net… Dan is het niet veel nadenken, maar zorgen dat je vooraan in de koers blijft', aldus Lemmen.

Tekst loopt hierna verder

Visma | Lease a Bike trekt kaart Simon Yates in finale: Lemmen laat zich terugzakken

En dus werd er bij Visma | Lease a Bike de kaart Simon Yates getrokken, die zich wist te handhaven tussen alle aanvallen van onder meer INEOS Grenadiers. 'Uiteindelijk maakten we de keuze dat ik Simon zou gaan ondersteunen.' Op het plateau verrichtte de inmiddels teruggezakte Lemmen nog het nodige werk voor zijn Britse kopman.

Uiteindelijk finishte Yates in de groep met zijn grote concurrenten, waardoor het plan van Lemmen en zijn team is geslaagd. 'We hebben weer een goede zaak in het klassement gedaan. Zelf heb ik een lekkere dag gehad, al moest ik op een gegeven moment het verstand op nul zetten en me enkel focussen op het ronddraaien van de pedalen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws