Waar het in grote ronden zonder Tadej Pogacar al vaker het geval was, zorgt ook de Vuelta a Espana 2025 voor geruis op de lijn bij UAE Emirates-XRG. De ploeg uit de Emiraten wil met João Almeida een gooi doen naar de eindzege, maar zag dat de Portugees op de slotklim van de negende etappe al vroeg moedersziel alleen zat. Er volgde een sneer van Almeida zelf, maar de ploeg kon van buitenaf op veel kritiek rekenen. Juan Ayuso in het bijzonder...
Almeida leek niet helemaal goed gepositioneerd om te reageren op de versnelling van Jonas Vingegaard, maar de Portugees reed alsnog een ijzersterke slotklim. 'Ik deed het goed, maar Vingegaard vloog. Ik kon hem niet bijhouden toen hij aanviel, hoewel ik me goed voelde op de klim', wist Marca na afloop op te tekenen. Het verlies van 24 seconden zorgde niet voor paniek. 'Er is niets veranderd. Ik voel me goed. We gaan proberen om tot het einde te verbeteren. Elke dag is een dag, en er kan van alles gebeuren.'
Voor de camera van Eurosport gaf Almeida nog meer tekst en uitleg. 'Ik zat goed gepositioneerd, maar het ging echt heel hard. Uiteindelijk kon ik niet echt het gat meer dichten. Het is wat het is.' De UAE-kopman kon het ook niet laten om een sneer uit te delen naar zijn ploeg. 'Ik miste vandaag misschien een beetje mijn teamgenoten, denk ik. Niemand was er echt meer bij. Dus ja... Het is wat het is.' Door het verloop van de Vuelta was het niet moeilijk om te raden naar welke ploegmaat die sneer bedoeld was.
Lees verder onder de foto!
Ayuso pareert kritiek: 'Het heeft geen zin om te pushen om het pushen zelf'
De woorden van Almeida vallen extra op als je daarna bedenkt dat Ayuso al heel snel op de slotklim liet lopen. De Spanjaard van UAE kwam al vaker in opspraak, daar hij zich niet altijd volledig lijkt in te zetten voor zijn ploeggenoten. Zo was de beklimming van de Col du Galibier in de Tour de France van vorig jaar misschien wel het beste voorbeeld. Toen werd hij door een zichtbaar geïrriteerde Almeida op kop gedwongen, om te werken voor kopman Tadej Pogacar.
Ayuso vonden we op zondag in de negende Vuelta-etappe uiteindelijk terug op plek 157 in de daguitslag, op ruim twintig minuten van dagwinnaar Vingegaard. Na afloop was de kritiek, naast de sneer van Almeida, dan ook stevig richting Ayuso. Roxanne Knetemann sprak van een 'arrogante snotneus', Thijs Zonneveld zag dat ze bij UAE 'op geen enkele manier de noodzaak voelen om zich op te offeren voor elkaar'.
Vraag is: had Ayuso dan meer kunnen doen? De Spanjaard vindt zelf van niet. 'Ik was behoorlijk moe en kon het team niet veel helpen. Ik doe niet mee aan de strijd om het algemeen klassement, dus het heeft geen zin om te pushen om het pushen zelf', was Ayuso stellig. Volgens hem had zich wel of niet inspannen voor Almeida niet veel verschil gemaakt. 'Ik zou er niet zijn geweest. Vijf minuten langer pushen heeft geen zin.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties