...
Mollema waarschuwt voor wind in Parijs-Nice: 'Eerste vijftig kilometer worden groot gevecht'
Wielrennen

Mollema waarschuwt voor wind in Parijs-Nice: 'Eerste vijftig kilometer worden groot gevecht'

Mollema waarschuwt voor wind in Parijs-Nice: 'Eerste vijftig kilometer worden groot gevecht'

Bauke Mollema vindt zichzelf na zes dagen Parijs-Nice terug op plek vijftien in het klassement. De Groninger ondervindt nog wat last van een val in rit twee, maar is desalniettemin gemotiveerd om er in het slotweekend nog wat van te maken.

Voor de start van de koninginnenrit naar de Col de Turini werd Mollema opgevangen door Cycling Pro Net. 'Ik heb wat pech gehad met die val op dag twee, waarna ik me de eerste dagen niet super meer voelde. Het gaat nu langzaam beter en ik hoop dat ik die lijn door kan trekken. We zullen zien hoe het gaat, maar het zal hoe dan ook niet makkelijk zijn na zes zware etappes.'

Mollema gelooft niet direct in de kansen voor de vlucht op zaterdag. 'Ik weet het niet. Er is ontzettend veel tegenwind, ook in de vallei richting de slotklim en op de Col de Turini zelf. Het waait heel hard en er zullen ongetwijfeld ploegen van klassementsrenners zijn die voor de dagzege gaan.'

'Het zal hoe dan ook niet makkelijk zijn na zes zware etappes'

Bauke Mollema voor aanvang van rit zeven in Parijs-Nice

Met zijn ploeg Trek-Segafredo hoopt Mollema scherp van start te gaan. 'De eerste veertig á vijftig kilometer is het constant op en af, daar moeten we gefocust zijn. Het zal een groot gevecht worden in die openingsfase.'

De slotklim kent Mollema, woonachtig in Monaco, goed. 'Het is niet ver van mijn huis, ik heb hem een keer of vijf opgereden. Het is een regelmatige, maar lange klim. Zeker zo vroeg op het seizoen, wanneer het niet vaak is dat je een klim van vijftien kilometer moet betwisten', besluit de Nederlander.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws