Er zijn jaren geweest waarin er grote namen niet kwamen opdagen, maar het NK tijdrijden 2025 in Surhuisterveen heeft in principe alle specialisten op een tijdritfiets aan het vertrek. Bij de mannen en de vrouwen staan titelverdedigers Daan Hoole en Riejanne Markus aan de start en zij zullen hun huid duur moeten verkopen, willen ze nog een jaar in het rood-wit-blauw rijden. In de Leiderstrui beschouwt voor.
Praktische informatie NK Tijdrijden 2025
- Dinsdag 24 juni 2025
- Deelnemers
- Klassering: NC
In dit artikel:
- Laatste winnaars
- Parcours, weer en tijden
- Favorieten
- TV-informatie
Laatste winnaars NK tijdrijden mannen
2024 Daan Hoole
2023 Jos van Emden
2022 Bauke Mollema
2021 Tom Dumoulin2020 Niet verreden
2019 Jos van Emden
2018 Dylan van Baarle
2017 Tom Dumoulin
2016 Tom Dumoulin
2015 Wilco Kelderman
Laatste winnaressen NK tijdrijden vrouwen
2024 Riejanne Markus
2023 Riejanne Markus
2022 Ellen van Dijk
2021 Anne van der Breggen2020 Niet verreden
2019 Annemiek van Vleuten
2018 Ellen van Dijk
2017 Annemiek van Vleuten
2016 Annemiek van Vleuten
2015 Anna van der Breggen
Parcours, weer en tijden NK tijdrijden 2025
Door de NAVO-top wordt het NK in 2025 georganiseerd zonder behulp van politie en dus is er gekozen voor een compact rondje, met start en finish vanaf vrijwel dezelfde plek in Surhuisterveen. Eén rondje is 16 kilometer en de elite vrouwen en elite heren doen er allebei twee. Dat betekent een parcours van 32 kilometer, met daarin opgeteld tien haakse bochten en vooral heel veel ruimte om lekker gas te geven over goed asfalt in Friesland, afgewisseld met hier en daar wat Friese keitjes.

Weer
20 graden en droog weer in Surhuisterveen op dinsdag, maar opgepast! Er wordt namelijk een flinke klap wind voorspeld, met bij de vrouwen maximaal windkracht 5 en bij de mannen richting de avond maximaal windkracht 4. Gelijke omstandigheden voor iedereen, maar wel een belangrijke factor.
Tijden:
Start vrouwen: 15.30 uur
Finish vrouwen: 17.40 uur
Start mannen: 18.15 uur
Finish mannen: 19.45 uur
Favorieten NK tijdrijden 2025 - elite vrouwen
Drie keer op rij kan ze Nederlands kampioen tijdrijden worden, Riejanne Markus is zonder twijfel de topfavoriete en de beste tijdrijder van Nederland op dit moment. De renster verkaste afgelopen winter van Visma | Lease a Bike naar Lidl-Trek en mag zodoende op ander materiaal en zonder haar vaste tijdritcoach Mathieu Heijboer gaan bewijzen dat ze ook in 2025 de beste is.
De uitdagers staan klaar om een iets mindere Markus eventueel partij te bieden. Denk dan in de eerste plaats aan Demi Vollering, die namens FDJ-SUEZ in topvorm verkeert en altijd een goede tijdrit rijdt. Vaak is er wel iemand beter, maar op een topdag kan ze gewoon winnen. En wat te denken van haar ploeggenote en vrouw-in-vorm Amber Kraak en uitstekende tijdrijder Loes Adegeest?
Shirin van Anrooij is regerend tijdritkampioene bij de beloften en is juist ploeggenote van Markus. Na een bekkenslagader-operatie was haar eerste half jaar niet ideaal, maar hoe goed staat ze er nu voor? In het laatste uur van de tijdrit kijken we verder ook zeker naar Femke Markus en Mischa Bredewold (SD Worx-Protime), de van een hersenschudding herstelde oud-wereldkampioene Ellen van Dijk (ook al Lidl-Trek) en de vorig jaar nog zo verrassende Lieke Nooijen namens Visma | Lease a Bike.
Wie zijn volgens In de Leiderstrui de favorieten voor NK tijdrijden 2025 - elite vrouwen?
Topfavoriet: Riejanne Markus (Lidl-Trek)
Outsiders: Demi Vollering (FDJ-SUEZ), Ellen van Dijk (Lidl-Trek) en Lieke Nooijen (Visma | Lease a Bike)
Long shots: Amber Kraak, Loes Adegeest (FDJ-SUEZ), Shirin van Anrooij (Lidl-Trek), Femke Markus en Mischa Bredewold (SD Worx-Protime)

Favorieten NK tijdrijden 2025 - elite mannen
Bij de mannen is Daan Hoole de titelverdediger en na zijn tijdritzege in de Giro d'Italia is ook hij de topfavoriet voor titelprolongatie. De boomlange hardrijder van Lidl-Trek krijgt vanuit zijn eigen ploeg Bauke Mollema als concurrent, maar de grotere rivalen rijden toch bij andere ploegen. Zo reed Dylan van Baarle namens Visma | Lease a Bike een uitstekende laatste tijdrit in de Giro.
Ook Sjoerd Bax schrijven we op, steevast op de afspraak als er een NK tijdrijden wordt georganiseerd, dit keer in de kleuren van Q36.5. Voor Maikel Zijlaard van Tudor is zo'n lange tijdrit in principe niet echt zijn ding, maar wie weet... Ook zijn we benieuwd naar de benen van Tim van Dijke, die namens Red Bull-BORA-hansgohe afreist naar Friesland. Nils Eekhoff schrijven we op namens Picnic PostNL.
In principe heeft Hoole van anderen niet veel te duchten, maar wat als hij lek rijdt of een rotdag heeft? Dan komen anderen ook in beeld. Axel van der Tuuk werd vorig jaar verrassend vierde namens Metec-Solarwatt en bij Soudal-Quick Step-duo Pepijn Reinderink en Pascal Eenkhoorn ligt er ook een grote motor in. En wat kan Jelte Krijnsen op zijn tijdritmateriaal van Jayco-AlUla?
Wie zijn volgens In de Leiderstrui de favorieten voor NK tijdrijden 2025 - elite mannen?
Topfavoriet: Daan Hoole (Lidl-Trek)
Outsiders: Dylan van Baarle (Visma | Lease a Bike), Sjoerd Bax (Q36.5), Nils Eekhoff (Picnic PostNL) en Tim van Dijke (Red Bull-BORA-hansgrohe)
Long shots: Maikel Zijlaard (Tudor), Bauke Mollema (Lidl-Trek), Axel van der Tuuk (Metec-Solarwatt), Pepijn Reinderink en Pascal Eenkhoorn (Soudal-Quick Step) en Jelte Krijnsen (Jayco-AlUla)
TV NK tijdrijden 2025
Het NK tijdrijden wordt al jaren niet live uitgezonden en dat zal dinsdag niet anders zijn. In de Leiderstrui is wel live van de partij in Surhuisterveen, voor een verslag en alle reacties na afloop.
Bram van der Ploeg (Twitter: @BvdPloegg | e-mail: b.vanderploeg@indeleiderstrui.nl)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties