In de Leiderstrui
Search

Check hier de UCI World Ranking!

Door het coronavirus is de wielerkalender van 2020 er één in twee delen. In januari, februari en een gedeelte van maart werd er nog gefietst, alvorens het virus definitief de macht overnam. Na veel discussie, overleg en gepuzzel werd op 5 mei een nieuwe, alternatieve wielerkalender voor het restant van 2020 gepresenteerd door de UCI. 

Januari 2020
20-26: La Tropicale Amissa Bongo - Jordan Levasseur
21-26: Tour Down Under - Richie Porte
26 jan - 2 feb: Vuelta a San Juan - Remco Evenepoel
30: Race Torquay - Sam Bennett
30: Trofeo Felanitx (Challenge Mallorca) - Matteo Moschetti
31: Lloseta - Andratx (Challenge Mallorca) - Emanuel Buchmann

Februari
1: Trofeo Serra de Tramuntana (Challenge Mallorca) - Marc Soler
2: Cadel Evans Great Ocean Road Race - Dries Devenyns
2: Grand Prix Cycliste la Marseillaise - Benoit Cosnefroy
2: Trofeo Playa de Palma (Challenge Mallorca) - Matteo Moschetti
4-8: Tour of Saudi Arabia - Phil Bauhaus
5-9: Volta a la Comunitat Valenciana - Tadej Pogacar
5-9: Etoile de Bessèges - Benoit Cosnefroy
5-9: Jayco Herald Sun Tour - Jai Hindley
7-14: Le Tour de Langkawi - Danilo Celano
11-16: Tour of Oman - Afgelast
11-16: Tour Colombia 2.1 - Sergio Higuita
13-16: Tour de la Provence - Nairo Quintana
14-15: Vuelta Ciclista a la Región de Murcia - Xandro Meurisse
15: Malaysian International Classic Race - Johan Le Bon
16: Trofeo Laigueglia - Giulio Ciccone
16: Clasica de Almeria - Pascal Ackermann
19-23: Volta ao Algarve - Remco Evenepoel
19-23: Ruta Del Sol - Jakob Fuglsang
20-23: Tour of Antalya - Maximilian Stedman
21-23: Tour du Haut Var - Nairo Quintana
23-29: UAE Tour - Adam Yates (na staking)
23 feb - 1 mrt: Tour du Rwanda - Nathanel Tesfatsion
29: Omloop Het Nieuwsblad - Jasper Stuyven
29: Faun-Ardèche Classic - Rémi Cavagna

Maart
1: Royal Bernard Drome Classic - Simon Clarke
1: Kuurne-Brussel-Kuurne - Kasper Asgreen
1-5: Tour de Taiwan - Nicholas White
3: Le Samyn - Hugo Hofstetter
8-14: Parijs-Nice - Maximilian Schachmann
8: Grote Prijs Jean-Pierre Monseré - Fabio Jakobsen

April
GEEN KOERS VANWEGE HET CORONAVIRUS

Mei
GEEN KOERS VANWEGE HET CORONAVIRUS

Juni
GEEN KOERS VANWEGE HET CORONAVIRUS

Nieuwe wielerkalender voor 2020 mannen:

Juli:
23/07-26/07: Sibiu Cycling Tour - Gregor Mühlberger
28/07-01/08: Vuelta a Burgos - Remco Evenepoel

Augustus:
01/08: Strade Bianche - Wout van Aert
01/08-04/08: La Route d'Occitanie - Egan Bernal
02/08: Circuito de Getxo - Damiano Caruso
03/08: Gran Trittico Lombardo - Gorka Izagirre
05/08-09/08: Ronde van Polen - Remco Evenepoel
05/08: Milano-Torino - Arnaud Démare
06/08-09/08: Ronde van Tsjechië - Damien Howson
06/08: Mont Ventoux Dénivelé Challenge - Aleksandr Vlasov
07/08-09/08: Tour de l'Ain - Primoz Roglic
08/08: Milaan-Sanremo - Wout van Aert
12/08-16/08: Criterium Dauphiné - Daniel Martínez
12/08: Gran Piemonte - George Bennett
15/08: Dwars door het Hageland - Jonas Rickaert
15/08: Ronde van Lombardije - Jakob Fuglsang
16/08-19/08: Ronde van Wallonië - Arnaud Démare
18/08-21/08: Tour du Limousin - Luca Wackermann
18/08: Giro dell'Emilia - Aleksandr Vlasov
20/08-23/08: Nationale kampioenschappen - Zie overzicht
24/08-28-08: Europese kampioenschappen - Zie overzicht
25/08: Bretagne Classic - Ouest-France - Michael Matthews
27/08-30/08: Tour Poitou-Charentes - Arnaud Démare
29/08-20/09: Tour de France - Tadej Pogacar
29/08: Druivenkoers - Florian Sénéchal
29/08: Trofeo Matteotti - Valerio Conti
29/08-02/09: Ronde van Hongarije - Attila Valter
30/08: Brussels Cycling Classic - Tim Merlier
30/08: Memorial Marco Pantani - Fabio Felline

September:
01/09-04/09: Coppi e Bartali - Jhonatan Narváez
04/09-07/09: Belgrade Banjaluka - Jakub Kaczmarek
06/09: Tour du Doubs - Loïc Vliegen
07/09-14/09: Tirreno-Adriatico - Simon Yates
08/09-13/09: Ronde van Roemenië - Eduard Grosu
13/09: Sels Trophy - Gianni Vermeersch
15/09-19/09: Ronde van Luxemburg - Diego Ulissi
16/09-19/09: Ronde van Slowakije - Jannik Steimle
16/09: Giro della Toscana - Fernando Gaviria
17/09: Coppa Sabatini - Dion Smith
19/09: Giro dell'Appennino - Ethan Hayter
20/09: Gooikse Pijl - Danny van Poppel
20/09: Grand Prix d'Isbergues - Nacer Bouhanni
22/09: Paris-Camembert
23/09: Omloop van het Houtland
25/09: WK tijdrijden
27/09: WK wegrit
27/09: Paris-Chauny
29/09-03/10: BinckBank Tour
30/09: Waalse Pijl

Oktober:
03/10-25/10: Giro d'Italia
04/10: Luik-Bastenaken-Luik
06/10-11/10: Ronde van Thailand
07/10: Brabantse Pijl
10/10: Amstel Gold Race
11/10: Gent-Wevelgem
11/10: Paris - Tours
12/10: Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika
13/10-17/10: Tour of Peninsular
14/10: Scheldeprijs
18/10: Ronde van Vlaanderen
18/10: Chrono des Nations
20/10-08/11: Vuelta a Espana
21/10: Driedaagse De Panne
25/10: Parijs-Roubaix
28/10-01/11: Giro di Sardegna

November:
20/10-08/11: Vuelta a Espana

Nieuwe kalender voor 2020 vrouwen:

Juli:
23/07: Emakumeen Nafarroako Klasikoa - Annemiek van Vleuten
24/07: Clasica Femenina Navarra - Annemiek van Vleuten
26/07: Durango-Durango Emakumeen Saria - Annemiek van Vleuten

Augustus:
01/08: Strade Bianche - Annemiek van Vleuten
18/08: Giro dell'Emilia
08/08: Postnord ploegentijdrit
09/08: Postnord wegwedstrijd
26/08: GP de Plouay
29/08: La Course

September:
11/09-19/09: Giro Donne
24/09: WK tijdrijden
26/09: WK wegrit

30/09: Waalse Pijl

Oktober:
04/10: Luik-Bastenaken-Luik
10/10: Amstel Gold Race
11/10: Gent-Wevelgem
18/10: Ronde van Vlaanderen
20/10: Driedaagse De Panne
25/10: Parijs-Roubaix

November:
06/11-08/11: Ceratizit Madrid Challenge