Wielerkalender 2021

Wielrenners, ploegen en fans hopen het aankomende wielerjaar weer op een 'normaal' seizoen. Na de vele afgelastingen in 2020 houdt In de Leiderstrui de Wielerkalender 2021 bij. Kijk hier welke wedstrijden er nog op het programma staan of wie de laatste koersen gewonnen heeft.

Helaas worden er ook in 2021 de nodige wielerwedstrijden afgelast. In ons speciale overzicht houden wij de actuele afgelastingen rond het coronavirus in deze jaargang voor u bij. Hierin staan ook wedstrijden vermeld die al vroegtijdig geschrapt werden, waardoor deze geen datum op onderstaande kalender hebben.

Januari 2021:
31: Grand Prix Cycliste la Marseillaise - Aurélien Paret-Peintre

Februari 2021:
03-07: Etoile de Bessèges - Tim Wellens
11-14: Tour de la Provence - Iván Sosa
14: Clasica de Almeria - Giacomo Nizzolo
19-21: Tour des Alpes Maritimes et du Var - Gianluca Brambilla
21–27: UAE Tour - Tadej Pogacar
27: Omloop Het Nieuwsblad Elite - Davide Ballerini
27: Royal Bernard Drome Classic - David Gaudu
28: Kuurne - Bruxelles - Kuurne - Mads Pedersen
28: Faun-Ardèche Classic - Andrea Bagioli

Maart 2021:
02: Le Samyn - Tim Merlier
03: Trofeo Laigueglia - Bauke Mollema
06: Strade Bianche - Mathieu van der Poel
07: GP Industria & Artigianato - Mauri Vansevenant
07: Grote prijs Jean - Pierre Monseré - Tim Merlier
7-14: Paris-Nice - Maximilian Schachmann
10-16: Tirreno-Adriatico - Tadej Pogacar
17: Danilith Nokere Koerse - Ludovic Robeet
19: Bredene Koksijde Classic - Tim Merlier
20: Milaan-Sanremo - Jasper Stuyven
21:  Per Sempre "Alfredo" - Matteo Moschetti
22-28: Volta Ciclista a Catalunya - Adam Yates
23-27: Settimana Internazionale Coppi e Bartali - Jonas Vingegaard
24: AG Driedaagse Brugge-De Panne - Sam Bennett
26: E3 BinckBank Classic - Kasper Asgreen
28: Gent-Wevelgem - Wout van Aert
28: Cholet - Pays de la Loire - Elia Viviani
31: Dwars door Vlaanderen - Dylan van Baarle

April 2021:
03: Gran Premio Miguel Indurain - Alejandro Valverde
04: Trophée Harmonie Mutuelle - Arnaud Démare
04: Ronde van Vlaanderen - Kasper Asgreen
05-10: Itzulia Basque Country - Primoz Roglic
07: Scheldeprijs - Jasper Philipsen
11-18: Tour of Turkey - José Manuel Díaz
14: De Brabantse Pijl - Tom Pidcock
14-18: Volta a la Comunitat Valenciana - Stefan Küng
18: Amstel Gold Race - Wout van Aert
19-23: Tour of the Alps - Simon Yates
21: La Flèche Wallonne - Julian Alaphilippe 
22-25: Belgrade Banjaluka - Mikhel Räim
25: Liège-Bastogne-Liège - Tadej Pogacar
27 apr-2 mei: Tour de Romandie - Geraint Thomas
30 apr-2 mei: Vuelta Asturias - Nairo Quintana

Mei 2021:
02-09: Tour du Rwanda - Cristián Rodríguez
05-09: Volta ao Algarve em Bicicleta - João Rodrigues
8-30: Giro d'Italia - Egan Bernal
12-16: Tour de Hongrie - Damien Howson
13: Circuit de Wallonie - Christophe Laporte
13: Trofeo Calvia - Ryan Gibbons
14: Trofeo Serra de Tramuntana - Jesús Herrada
15: Trofeo Andratx - Winner Anacona
16: Trofeo Playa de Palma - André Greipel
16: Tro-Bro Léon - Connor Swift
18-22: Ruta Ciclista Del Sol - Miguel Ángel López
22: Tour du Finistère - Benoit Cosnefroy
23: Vuelta Ciclista a la Región de Murcia - Antonio Jesus Soto
24: Ronde van Limburg - Tim Merlier
24: Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes - Guillaume Martin
27-29: Tour of Estonia - Karl Patrick Lauk
27-30: Boucles de la Mayenne - Arnaud Démare
30 mei-6 jun: Critérium du Dauphiné - Richie Porte

Juni 2021:
04: Grosser Preis des Kantons Aargau - Ide Schelling
05: Dwars door het Hageland - Rasmus Tiller
06: Elfstedenronde - Tim Merlier
06-13: Tour de Suisse - Richard Carapaz
08: Mont Ventoux Dénivelé Challenge - Miguel Ángel López
09-13: Baloise Belgium Tour - Remco Evenepoel
09-13: Tour of Slovenia - Tadej Pogacar
10-13: La Route d'Occitanie - Antonio Pedrero
14-18: Adriatica Ionica Race
15: Paris - Camembert
24: Giro dell'Appennino
26 jun-18 jul: Tour de France
26 jun-01 jul: Tour of Austria
27: Gran Premio Città di Lugano
31: Donostia San Sebastian Klasikoa

Juli 2021:
03-06: Sibiu Cycling Tour
04-11: Tour of Qinghai Lake
14-18: Settimana Ciclistica Italiana
18: Volta Limburg Classic
20-24: VOO-Tour de Wallonie
25: Prueba Villafranca - Ordiziako Klasika
27-29: Vuelta a Castilla y Leon
29-31: Tour de l'Ain
29: Vuelta a Castilla y Leon
31: Heistse Pijl

Augustus 2021:
01: Circuito de Getxo
03-07: Vuelta a Burgos
04-15: Volta a Portugal
05-08: Sazka Tour
05-08: Arctic Race of Norway
09-15: Tour de Pologne
10-14: Tour of Denmark
14 aug-5 sep: La Vuelta Ciclista a España
15:  La Polynormande
17:  Egmont Cycling Race
17-20: Tour du Limousin
19-22: Tour of Norway
20: Grote Prijs Marcel Kint
22: EuroEyes Cyclassics Hamburg
22: Johan Museeuw Classic
23-28: Tour d'Indonesia
24-27: Tour Poitou - Charentes en Nouvelle Aquitaine
26: Druivenkoers - Overijse
26-29: Deutschland Tour
28: Brussels Cycling Classic
28-29: Tour of Almaty
29: Grote Prijs Jef Scherens
29: Bretagne Classic - Ouest-France
30 aug-04 sep: Turul Romaniei
30 aug-05 sep: BinckBank Tour

September 2021:
05: Maryland Cycling Classic
05: Tour du Doubs
05-09:  Tour de Taiwan
05-12: Tour of Britain
10: Grand Prix Cycliste de Québec 
12: Grand Prix Cycliste de Montréal
12: GP de Fourmies
12: Sels Trophy
14-18: Tour de Slovaquie
14-18: Tour de Luxembourg
15: Grand Prix de Wallonie
15: Giro della Toscana
16: Coppa Sabatini
17: Kampioenschap van Vlaanderen  
18: Memorial Marco Pantani
18: Primus Classic
19: Eschborn-Frankfurt
19: Gooikse Pijl
19: Grand Prix d'Isbergues
19: Trofeo Matteotti
21: Grand Prix de Denain
23: Omloop van het Houtland
23-26: Greek Monuments Tour
26: Classique Paris-Chauny
28 sep-03 okt: Cro Race
28 sep-01 okt: Tour of Sicily
29: Eurométropole Tour

Oktober 2021:
01: La Route Adélie de VItré
01-07: Tour of Fuzhou
02: Classic Loire Atlantique
02: Giro dell'Emilia
03: Paris-Roubaix
03: Sparkassen Münsterland Giro
03: Tour de Vendée
03: Gran Premio Bruno Beghelli
04: Coppa Bernocchi
05: Tre Valli Varesine
05: Binche - Chimay - Binche
06: Milano - Torino
07: Paris - Bourges
07: Gran Piemonte
09: Il Lombardia
09-12: Tour of Taihu Lake
10: Kempen Classic
10: Paris - Tours
11: Coppa Agostoni
12-16: Giro di Sardegna
13: Giro del Veneto
13-17: Tour of Peninsular
14-19: Tour of Guangxi
16: Grand Prix du Morbihan
17: Veneto Classic
17: Japan Cup Cycle Road Race
17: Chrono des Nations
19-23: Saudi Tour
24: Ronde van Drenthe

Wielerkalander WorldTour 2021 vrouwen

Februari:
27: Omloop Het Nieuwsblad - Anna van der Breggen

Maart:
02: Le Samyn des Dames - Lotte Kopecky
06: Strade Bianche - Chantal van den Broek-Blaak
09-12: Healthy Ageing Tour - Ellen van Dijk
17: Danilith Nokere Koerse - Amy Pieters
21: Omloop van de Westhoek - Christine Majerus
21: Trofeo Alfredo Binda - Elisa Longo Borghini
25: AG Driedaagse Brugge – De Panne - Grace Brown
28: Gent – Wevelgem - Marianne Vos
31: Dwars door Vlaanderen - Annemiek van Vleuten

April:
04: Ronde van Vlaanderen - Annemiek van Vleuten
05: Ronde de Mouscron - Chiara Consonni
07: Scheldeprijs - Lorena Wiebes
14: Brabantse Pijl - Ruth Winder
18: Amstel Gold Race - Marianne Vos
21: La Flèche Wallonne - Anna van der Breggen
25: Liège – Bastogne – Liège -  Demi Vollering
30 apr-02 mei: Ceratizit Festival Elsy Jacobs - Emma Norsgaard

Mei:
06-09 Vuelta Comunitat Valenciana Feminas - Annemiek van Vleuten
11:  Emakumeen Nafarroako - Annemiek van Vleuten
12: Navarra Women's Elite Classics - Arlenis Sierra
16: Gran Premio Ciudad de Eibar - Anna van der Breggen
18: Durango - Durango Emakumeen Saria - Anna van der Breggen
20-23: Vuelta a Burgos Feminas - Anna van der Breggen
25-30: LOTTO Thüringen Ladies Tour - Lucinda Brand

Juni:
05-06: Tour de Suisse - Lizzie Deignan
06: Dwars door de Westhoek - Lorena Wiebes
7-12: Women’s Tour
13: Flanders Diamond Tour - Lorena Wiebes
22-25: Lotto Belgium Tour
27: La Course by Le Tour de France

Juli:
02-11: Giro d’Italia Internazionale Femminile
08-11:  Baloise Ladies Tour
31: Donostia San Sebastian Klasikoa

Augustus:
07: Postnord UCI WWT Vårgårda West Sweden TTT
08: Postnord UCI WWT Vårgårda West Sweden RR
12-15: Ladies Tour of Norway
22: MerXem Classic
24-29: Boels Ladies Tour
26-29: Colorado Classic
30: GP de Plouay – Lorient-Agglomération Trophée Ceratizit

September:
03-05: Ceratizit Madrid Challenge by La Vuelta
08-14: Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche

Oktober:
02: Paris-Roubaix
03: Gran Premio Bruno Beghelli
04-09: The Women’s Tour
14-16: Tour of Chongming Island
15: La Classique Morbihan
16: Grand Prix du Morbihan Féminin
17:  Chrono des Nations
19: Tour of Guangxi
23: Ronde van Drenthe