Wielerkalender 2022

2022 belooft weer een boeiend wielerseizoen te worden met een groot aantal wedstrijden op de mannen- en vrouwenkalender. Bekijk hieronder welke koers wanneer plaatsvindt en vindt terug wie de wedstrijden wonnen. In de Leiderstrui houdt het allemaal bij.

Wielerkalender 2022 - mannen

Januari 2022:
12-16: Nationale kampioenschappen Australië
16-23: Tour de Langkawi
17-23: La Tropicale Amissa Bongo (Uitgesteld)
26: Trofeo Calvia
27: Trofeo Serra de Tramuntana
28: Trofeo Pollença
28-30: Nationale kampioenschappen Colombia
29: Trofeo Alcudia
30: Trofeo Playa de Palma
30: GP Cycliste de Marseille La Marseillaise
30 jan-6 feb: Vuelta a San Juan  (Afgelast)    

Februari 2022:
01-05: Saudi Tour
02-06: Etoile de Bessèges
02-06: Ronde van Valencia
08-13: Tour Colombia (Afgelast)
10-13: Tour of Antalya
10-13: Tour de la Provence
11-13: Nationale kampioenschappen Nieuw-Zeeland
11-13: Nationale kampioenschappen Zuid-Afrika
12: Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida
14: Jaén Paraiso Interior
16-20: Ronde van de Algarve
16-20: Ruta del Sol
18-20: Tour des Alpes Maritimes et du Var
20–26: UAE Tour
20-27: Tour du Rwanda
24-27: Gran Camiño
26: Omloop Het Nieuwsblad Elite
26: Faun-Ardèche Classic
27: Omloop van het Hageland
27: Kuurne - Bruxelles - Kuurne
27: Drome Classic

Maart 2022:
01: Le Samyn
02: Trofeo Laigueglia
05: Strade Bianche
06: GP Jean-Pierre Monseré
06-13: Paris-Nice
07-13: Tirreno-Adriatico
09: GP Oetingen
13: Albert Achterhes Profronde van Drenthe
13-17: Tour de Taiwan
16: Danilith Nokere Koerse
16: Milano-Torino
17: GP de Denain
18: Bredene Koksijde Classic
19: Classic Loire Atlantique
19: Milaan-Sanremo
20: Cholet - Pays de la Loire
20: Per Sempre Alfredo
20: Guido Reybrouck Classic
20-27: Tour of Hainan
21-27: Volta Ciclista a Catalunya
22-26: Settimana Internazionale Coppi e Bartali
23: Oxyclean Classic Brugge-De Panne
25: E3 Saxo Bank Classic
27: Gent-Wevelgem
27: Cholet - Pays de la Loire
27: GP Industria & Artigianato
30: Dwars door Vlaanderen

April 2022:
01: La Route Adélie de Vitré
01-06: Tour of Thailand
02: Gran Premio Miguel Indurain
02: Volta Limburg Classic
03: Ronde van Vlaanderen
04-09: Itzulia Basque Country
05-08: Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire
06: Scheldeprijs
10: Amstel Gold Race
10-17: Tour of Turkey
12: Paris - Camembert
12-15: Tour of Sicily
13: De Brabantse Pijl
15: Classic Grand Besançon Doubs
16: Tour du Jura Cycliste
17: Parijs-Roubaix
18: Ronde de Mouscron
18-22: Tour of the Alps
20: La Flèche Wallonne
24: Klasika Primavera de Amorebieta
24: Liège-Bastogne-Liège
26 apr-1 mei: Tour de Romandie

Mei 2022:
01: Eschborn-Frankfurt
01: Nationale kampioenschappen België (tijdrit)
03-08: 4 Jours de Dunkerque
06-29: Giro d'Italia
06: GP Eco-Struct
08: Trofee Maarten Wynants
08: Gran Premio Ciudad de Eibar
08: Grand Prix Bob Jungels
11-15: Tour de Hongrie
14: La Classique Morbihan
15: Tro-Bro Léon
15-22: Tour of Japan
21: Veenendaal - Veenendaal Classic
21: Tour du Finistère
22: Rund um Köln
22: Boucles de l'Aulne - Châteaulin
24-29: Tour of Norway
26-28: Tour of Estonia
26-29: Boucles de la Mayenne
29: Grote Prijs Marcel Kint
31: Classic Alpes-Maritimes

Juni 2022:
02: Giro dell'Appennino
04: Heylen Vastgoed Heistse Pijl
05: Gran Premio dell'Arno
05: Brussels Cycling Classic
05-12: Critérium du Dauphiné
06: Ronde van Limburg
08-12: ZLM Tour
11: Dwars door het Hageland
12: Elfstedenronde Brugge
12-19: Tour de Suisse
14: Mont Ventoux Dénivelé Challenge
15-19: Baloise Belgium Tour
15-19: Tour of Slovenia
16-19: La Route d'Occitanie
22: Halle-Ingooigem
15-26: Nationale kampioenschappen

Juli 2022:
01-24: Tour de France
02-06: Sibiu Cycling Tour
02-07: Tour of Austria
03: GP Luxembourg
10: Menen Kemmel Menen
10: Gran Premio Città di Lugano
10-17: Tour of Qinghai Lake
13-17: Settimana Ciclistica Italiana
16: Slag om Norg
18: Grand Prix Cerami
25: Prueba Villafranca - Ordiziako Klasika
25-31: Tour of Utah
27: Trofee van Vlaanderen
27-28: Vuelta a Castilla y Leon
30: Donostia San Sebastian Klasikoa
30 jul - 05 aug: Tour de Pologne
31: Circuito de Getxo

Augustus 2021:
02-06: Vuelta a Burgos
04-07: Sazka Tour 
04-07: Arctic Race of Norway
04-15: Volta a Portugal
05-07: Aubel-Thimister-Stavelot
06-07: Belgrade Trophy
09-11: Tour de l'Ain
13-14: La Ronde Des Vallées
14:  La Polynormande
16-19: Tour du Limousin
16-20: PostNord Danmark Rundt
19 aug - 11 sep: Vuelta a España
21: Johan Museeuw Classic
21: Tour de la Corrèze
21: BEMER Cyclassics
23-26: Tour Poitou - Charentes en Nouvelle Aquitaine
24: Druivenkoers - Overijse
24-28: Deutschland Tour
27: Trofeo Comune di Vertova
27-28: Tour of Almaty
28: Trofeo Emilio Paganessi
28: Bretagne Classic - Ouest-France
29 aug-04 sep: BeNeLux Tour

September 2021:
01-04: Giro Della Lunigiana
02-04: Grand Prix Rüebliland
03: Eurométropole Tour
04: Grote prijs Beerens
04: Tour du Doubs
04-11: Tour of Britain
06-11: Turul Romaniei
09: GP Cycliste de Québec
11: GP Cycliste de Montréal
11: GP de Fourmies
11: Trofeo Buffoni
11: Antwerp Port Epic
13-17: Tour de Luxembourg
14: Grand Prix de Wallonie
14: Giro della Toscana
14-17: Giro di Basilicata
14-17: Okolo Slovenska
15: Coppa Sabatini
16: Kampioenschap van Vlaanderen
17: Memorial Marco Pantani
17: Primus Classic
18: Gooikse Pijl
18: Grand Prix d'Isbergues
18: Trofeo Matteotti
18-25: WK wielrennen
21: Omloop van het Houtland
25: Classique Paris-Chauny
27 sep-02 okt: Cro Race

Oktober 2021:
01: Giro dell'Emilia
02: Gran Premio Bruno Beghelli
02: Tour de Vendée
03: Sparkassen Münsterland Giro
03: Coppa Bernocchi
04: Tre Valli Varesine
04: Binche - Chimay - Binche
06: Paris - Bourges
06: Gran Piemonte
08: Il Lombardia
08-11: Tour of Taihu Lake
09: Kempen Classic
09: Paris - Tours
10: Coppa Agostoni
12: Giro del Veneto
13-18: Gree-Tour of Guangxi
16: Chrono des Nations
16: Veneto Classic
16: Japan Cup

Wielerkalender 2022 - vrouwen

Februari:
06: Vuelta CV Feminas
17-20: Setmana Valenciana
26: Omloop Het Nieuwsblad

Maart:
01: Le Samyn des Dames
04-06: Bloeizone Fryslan
05: Strade Bianche
12: Miron Ronde van Drenthe
16: Danilith Nokere Koerse
20: Omloop van de Westhoek
20: Trofeo Alfredo Binda
24: Oxyclean Classic Brugge-De Panne
27: Gent – Wevelgem
30: Dwars door Vlaanderen

April:
03: Ronde van Vlaanderen
06: Scheldeprijs
10: Amstel Gold Race
13: Brabantse Pijl
16: Parijs-Roubaix
17: Grand Prix Féminin de Chambéry
20: La Flèche Wallonne
24: Liège – Bastogne – Liège
29 apr-01 mei: Ceratizit Festival Elsy Jacobs
29 apr-1 mei: Ruta del Sol

Mei:
01: E3 Saxo Bank Classic
03-07: Bretagne Ladies Tour
07-08: Tour du Gévaudan Occitanie
10:  Emakumeen Nafarroako
13-15: Itzulia Women
14: Grand Prix du Morbihan
17: Durango - Durango Emakumeen Saria
19-22: Vuelta a Burgos
20: Veenendaal - Veenendaal Classic
24-29: Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour
27-29: RideLondon Classique

Juni:
02: Chrono Féminin de la Gatineau
05: Dwars door de Westhoek
06-11: Women's Tour
12: Flanders Diamond Tour
18-21: Tour de Suisse Women
28 jun-01 jul: Lotto Belgium Tour

Juli:
01-10: Giro d'Italia Donne
13-17: Baloise Ladies Tour
24-31: Tour de France Femmes

Augustus:
06: Postnord Vårgårda WestSweden TTT
07: Postnord Vårgårda WestSweden
09-14: Battle of the North
25: Kreiz Breizh Elites Féminin
27: GP Lorient Agglomération
30 aug - 04 sep: Simac Ladies Tour

September:
06-12: Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche
08-11: Ceratizit Challenge by La Vuelta
18-25: WK wielrennen

Oktober:
01: Giro dell'Emilia
02: Famenne Ardenne Classic
04: Tre Valli Varesine
07-09: Tour de Romandie
13-15: Tour of Chongming Island
16: Chrono des Nations
18: Tour of Guangxi