Wielerkalender 2022

2022 belooft weer een boeiend wielerseizoen te worden met een groot aantal wedstrijden op de mannen- en vrouwenkalender. Bekijk hieronder welke koers wanneer plaatsvindt en vindt terug wie de wedstrijden wonnen. In de Leiderstrui houdt het allemaal bij.

Wielerkalender 2022 - mannen

Januari:
17-23: La Tropicale Amissa Bongo - UITGESTELD
26: Trofeo Calvia - Brandon McNulty
27: Trofeo Alcudia - Biniam Ghirmay
28: Trofeo Serra de Tramuntana - Tim Wellens
29: Trofeo Pollença - Alejandro Valverde
30: Trofeo Playa de Palma - Arnaud De Lie
30: GP Cycliste de Marseille La Marseillaise - Amaury Capiot
30 jan-6 feb: Vuelta a San Juan - AFGELAST    

Februari:
01-05: Saudi Tour - Maxim van Gils
02-06: Etoile de Bessèges - Benjamin Thomas
02-06: Ronde van Valencia - Aleksandr Vlasov
08-13: Tour Colombia - AFGELAST
10-13: Tour of Antalya - Jacob Hindsgaul Madsen
10-13: Tour de la Provence - Nairo Quintana
12: Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida - Alessandro Covi
13: Clásica de Almería - Alexander Kristoff 
14: Jaén Paraiso Interior - Alexey Lutsenko
16-20: Ronde van de Algarve - Remco Evenepoel
16-20: Ruta del Sol - Wout Poels
18-20: Tour des Alpes Maritimes et du Var - Nairo Quintana
20–26: UAE Tour - Tadej Pogacar
20-27: Tour du Rwanda - Natnael Tesfazion
24-27: Gran Camiño - Alejandro Valverde
26: Omloop Het Nieuwsblad Elite - Wout van Aert
26: Faun-Ardèche Classic - Brandon McNulty
27: Kuurne - Bruxelles - Kuurne - Fabio Jakobsen
27: Drome Classic - Jonas Vingegaard

Maart:
01: Le Samyn - Matteo Trentin
02: Trofeo Laigueglia - Jan Polanc
05: Strade Bianche - Tadej Pogacar
06: GP Jean-Pierre Monseré - Arnaud De Lie
06-13: Paris-Nice - Primoz Roglic
07-13: Tirreno-Adriatico - Tadej Pogacar
13: Albert Achterhes Profronde van Drenthe - Dries Van Gestel
16: Danilith Nokere Koerse - Tim Merlier
16: Milano-Torino - Mark Cavendish
17: GP de Denain - Max Walscheid
18: Bredene Koksijde Classic - Pascal Ackermann 
19: Classic Loire Atlantique - Anthony Perez
19: Milaan-Sanremo - Matej Mohoric
20: Cholet - Pays de la Loire - Marc Sarreau
20: Per Sempre Alfredo - Marc Hirschi
21-27: Volta Ciclista a Catalunya - Sergio Higuita
22-26: Settimana Internazionale Coppi e Bartali - Eddie Dunbar
23: Minerva Classic Brugge-De Panne - Tim Merlier
25: E3 Saxo Bank Classic - Wout van Aert
27: Gent-Wevelgem - Biniam Girmay
27: La Roue Tourangelle - Nacer Bouhanni
27: GP Industria & Artigianato - Diego Ulissi
30: Dwars door Vlaanderen - Mathieu van der Poel

April:
01: La Route Adélie de Vitré - Axel Zingle
02: Gran Premio Miguel Indurain - Warren Barguil
02: Volta Limburg Classic - Arnaud De Lie
03: Ronde van Vlaanderen - Mathieu van der Poel
04-09: Itzulia Basque Country - Daniel Felipe Martínez
05-08: Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire - Olav Kooij
06: Scheldeprijs - Alexander Kristoff
10: Amstel Gold Race - Michal Kwiatkowski
10-17: Tour of Turkey - Patrick Bevin
12: Paris - Camembert - Anthony Delaplace
12-15: Tour of Sicily - Damiano Caruso
13: De Brabantse Pijl - Magnus Sheffield
15: Classic Grand Besançon Doubs - Jesús Herrada
16: Tour du Jura Cycliste - Ben O'Connor
17: Parijs-Roubaix - Dylan van Baarle
18-22: Tour of the Alps - Romain Bardet
20: La Flèche Wallonne - Dylan Teuns
24: Liège-Bastogne-Liège Remco Evenepoel
26 apr-1 mei: Tour de Romandie - Aleksandr Vlasov

Mei:
01: Eschborn-Frankfurt - Sam Bennett
03-08: 4 Jours de Dunkerque - Philippe Gilbert
06-29: Giro d'Italia
06: GP Eco-Struct
11-15: Tour de Hongrie - Eddie Dunbar
14: La Classique Morbihan - Julien Simon
15: Tro-Bro Léon - Hugo Hofstetter
21: Veenendaal - Veenendaal Classic - Dylan Groenewegen
21: Tour du Finistère - Julien Simon
22: Rund um Köln - Nils Politt
22: Antwerp Port Epic - Florian Vermeersch
22: Boucles de l'Aulne - Châteaulin - Idar Andersen
24-29: Tour of Norway
26-28: Tour of Estonia
26-29: Boucles de la Mayenne
29: Grote Prijs Marcel Kint
31: Classic Alpes-Maritimes

Juni:
02: Giro dell'Appennino
04: Heylen Vastgoed Heistse Pijl
05: Gran Premio dell'Arno
05: Brussels Cycling Classic
05-12: Critérium du Dauphiné
06: Ronde van Limburg
08-12: ZLM Tour
11: Dwars door het Hageland
11-18: Tour de Langkawi
12: Elfstedenronde Brugge
12-19: Tour de Suisse
14: Mont Ventoux Dénivelé Challenge
15-19: Baloise Belgium Tour
15-19: Tour of Slovenia
16-19: La Route d'Occitanie

Juli:
01-24: Tour de France
02-06: Sibiu Cycling Tour
02-07: Tour of Austria
03: GP Luxembourg
10: Menen Kemmel Menen
10: Gran Premio Città di Lugano
10-17: Tour of Qinghai Lake
13-17: Settimana Ciclistica Italiana
16: Slag om Norg
18: Grand Prix Cerami
25: Prueba Villafranca - Ordiziako Klasika
25-31: Tour of Utah
27: Trofee van Vlaanderen
27-28: Vuelta a Castilla y Leon
30: Donostia San Sebastian Klasikoa
30 jul - 05 aug: Tour de Pologne
31: Circuito de Getxo

Augustus:
02-06: Vuelta a Burgos
04-07: Sazka Tour 
04-07: Arctic Race of Norway
04-15: Volta a Portugal
05-07: Aubel-Thimister-Stavelot
06-07: Belgrade Trophy
09-11: Tour de l'Ain
13-14: La Ronde Des Vallées
14:  La Polynormande
16-19: Tour du Limousin
16-20: PostNord Danmark Rundt
19 aug - 11 sep: Vuelta a España
21: Johan Museeuw Classic
21: Tour de la Corrèze
21: BEMER Cyclassics
23-26: Tour Poitou - Charentes en Nouvelle Aquitaine
24: Druivenkoers - Overijse
24-28: Deutschland Tour
27: Trofeo Comune di Vertova
27-28: Tour of Almaty
28: Trofeo Emilio Paganessi
28: Bretagne Classic - Ouest-France
29 aug-04 sep: BeNeLux Tour

September:
01-04: Giro Della Lunigiana
02-04: Grand Prix Rüebliland
03: Eurométropole Tour
04: Grote prijs Beerens
04: Tour du Doubs
04-11: Tour of Britain
06-11: Turul Romaniei
09: GP Cycliste de Québec
11: GP Cycliste de Montréal
11: GP de Fourmies
11: Trofeo Buffoni
11: Antwerp Port Epic
13-17: Tour de Luxembourg
14: Grand Prix de Wallonie
14: Giro della Toscana
14-17: Giro di Basilicata
14-17: Okolo Slovenska
15: Coppa Sabatini
16: Kampioenschap van Vlaanderen
17: Memorial Marco Pantani
17: Primus Classic
18: Gooikse Pijl
18: Grand Prix d'Isbergues
18: Trofeo Matteotti
18-25: WK wielrennen
21: Omloop van het Houtland
25: Classique Paris-Chauny
27 sep-02 okt: Cro Race

Oktober:
01: Giro dell'Emilia
02: Gran Premio Bruno Beghelli
02: Tour de Vendée
03: Sparkassen Münsterland Giro
03: Coppa Bernocchi
04: Tre Valli Varesine
04: Binche - Chimay - Binche
06: Paris - Bourges
06: Gran Piemonte
08: Il Lombardia
08-11: Tour of Taihu Lake
09: Kempen Classic
09: Paris - Tours
10: Coppa Agostoni
12: Giro del Veneto
13-18: Gree-Tour of Guangxi
16: Chrono des Nations
16: Veneto Classic
16: Japan Cup

Wielerkalender 2022 - vrouwen

Februari:
06: Vuelta CV Feminas - Marta Bastianelli
17-20: Setmana Valenciana - Annemiek van Vleuten
26: Omloop Het Nieuwsblad - Annemiek van Vleuten
27: Omloop het Hageland - Marta Bastianelli

Maart:
01: Le Samyn des Dames - Emma Norsgaard 
04-06: Bloeizone Fryslan - Ellen van Dijk 
05: Strade Bianche - Lotte Kopecky
09: GP Oetingen - Lorena Wiebes
12: Miron Ronde van Drenthe - Lorena Wiebes
16: Danilith Nokere Koerse - Lorena Wiebes
20: Trofeo Alfredo Binda - Elisa Balsamo
24: Exterioo Classic Brugge-De Panne - Elisa Balsamo
27: Gent – Wevelgem - Elisa Balsamo
30: Dwars door Vlaanderen - Chiara Consonni

April:
03: Ronde van Vlaanderen - Lotte Kopecky
06: Scheldeprijs - Lorena Wiebes
10: Amstel Gold Race - Marta Cavalli
13: Brabantse Pijl - Demi Vollering
16: Parijs-Roubaix Elisa Longo Borghini
17: Grand Prix Féminin de Chambéry - Brodie Chapman
20: La Flèche Wallonne - Marta Cavalli
24: Liège – Bastogne – Liège Annemiek van Vleuten
29 apr-01 mei: Ceratizit Festival Elsy Jacobs - Marta Bastianelli
29 apr-1 mei: Ruta del Sol
30: E3 Saxo Bank Classic - Femke Markus

Mei:
10:  Emakumeen Nafarroako - Sarah Gigante
13-15: Itzulia Women - Demi Vollering
17: Durango - Durango Emakumeen Saria - Pauliena Rooijakkers
19-22: Vuelta a Burgos - Juliette Labous
20: Veenendaal - Veenendaal Classic
24-29: Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour
27-29: RideLondon Classique

Juni:
02: Chrono Féminin de la Gatineau
05: Dwars door de Westhoek
06-11: Women's Tour
12: Flanders Diamond Tour
18-21: Tour de Suisse Women
28 jun-01 jul: Lotto Belgium Tour

Juli:
01-10: Giro d'Italia Donne
13-17: Baloise Ladies Tour
24-31: Tour de France Femmes

Augustus:
06: Postnord Vårgårda WestSweden TTT
07: Postnord Vårgårda WestSweden
09-14: Battle of the North
25: Kreiz Breizh Elites Féminin
27: GP Lorient Agglomération
30 aug - 04 sep: Simac Ladies Tour

September:
06-12: Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche
08-11: Ceratizit Challenge by La Vuelta
18-25: WK wielrennen

Oktober:
01: Giro dell'Emilia
02: Famenne Ardenne Classic
04: Tre Valli Varesine
07-09: Tour de Romandie
13-15: Tour of Chongming Island
16: Chrono des Nations
18: Tour of Guangxi