Wielerkalender 2022

2022 belooft weer een boeiend wielerseizoen te worden met een groot aantal wedstrijden op de mannen- en vrouwenkalender. Bekijk hieronder welke koers wanneer plaatsvindt en vind terug wie de wedstrijden wonnen. In de Leiderstrui houdt het allemaal bij.

Wielerkalender 2022 - mannen

Januari:
17-23: La Tropicale Amissa Bongo - UITGESTELD
26: Trofeo Calvia - Brandon McNulty
27: Trofeo Alcudia - Biniam Ghirmay
28: Trofeo Serra de Tramuntana - Tim Wellens
29: Trofeo Pollença - Alejandro Valverde
30: Trofeo Playa de Palma - Arnaud De Lie
30: GP Cycliste de Marseille La Marseillaise - Amaury Capiot
30 jan-6 feb: Vuelta a San Juan - AFGELAST    

Februari:
01-05: Saudi Tour - Maxim van Gils
02-06: Etoile de Bessèges - Benjamin Thomas
02-06: Ronde van Valencia - Aleksandr Vlasov
08-13: Tour Colombia - AFGELAST
10-13: Tour of Antalya - Jacob Hindsgaul Madsen
10-13: Tour de la Provence - Nairo Quintana
12: Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida - Alessandro Covi
13: Clásica de Almería - Alexander Kristoff 
14: Jaén Paraiso Interior - Alexey Lutsenko
16-20: Ronde van de Algarve - Remco Evenepoel
16-20: Ruta del Sol - Wout Poels
18-20: Tour des Alpes Maritimes et du Var - Nairo Quintana
20–26: UAE Tour - Tadej Pogacar
20-27: Tour du Rwanda - Natnael Tesfazion
24-27: Gran Camiño - Alejandro Valverde
26: Omloop Het Nieuwsblad Elite - Wout van Aert
26: Faun-Ardèche Classic - Brandon McNulty
27: Kuurne - Bruxelles - Kuurne - Fabio Jakobsen
27: Drome Classic - Jonas Vingegaard

Maart:
01: Le Samyn - Matteo Trentin
02: Trofeo Laigueglia - Jan Polanc
05: Strade Bianche - Tadej Pogacar
06: GP Jean-Pierre Monseré - Arnaud De Lie
06-13: Paris-Nice - Primoz Roglic
07-13: Tirreno-Adriatico - Tadej Pogacar
13: Albert Achterhes Profronde van Drenthe - Dries Van Gestel
16: Danilith Nokere Koerse - Tim Merlier
16: Milano-Torino - Mark Cavendish
17: GP de Denain - Max Walscheid
18: Bredene Koksijde Classic - Pascal Ackermann 
19: Classic Loire Atlantique - Anthony Perez
19: Milaan-Sanremo - Matej Mohoric
20: Cholet - Pays de la Loire - Marc Sarreau
20: Per Sempre Alfredo - Marc Hirschi
21-27: Volta Ciclista a Catalunya - Sergio Higuita
22-26: Settimana Internazionale Coppi e Bartali - Eddie Dunbar
23: Minerva Classic Brugge-De Panne - Tim Merlier
25: E3 Saxo Bank Classic - Wout van Aert
27: Gent-Wevelgem - Biniam Girmay
27: La Roue Tourangelle - Nacer Bouhanni
27: GP Industria & Artigianato - Diego Ulissi
30: Dwars door Vlaanderen - Mathieu van der Poel

April:
01: La Route Adélie de Vitré - Axel Zingle
02: Gran Premio Miguel Indurain - Warren Barguil
02: Volta Limburg Classic - Arnaud De Lie
03: Ronde van Vlaanderen - Mathieu van der Poel
04-09: Itzulia Basque Country - Daniel Felipe Martínez
05-08: Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire - Olav Kooij
06: Scheldeprijs - Alexander Kristoff
10: Amstel Gold Race - Michal Kwiatkowski
10-17: Tour of Turkey - Patrick Bevin
12: Paris - Camembert - Anthony Delaplace
12-15: Tour of Sicily - Damiano Caruso
13: De Brabantse Pijl - Magnus Sheffield
13-17: Belgrade Banjaluka - Jakub Kaczmarek
15: Classic Grand Besançon Doubs - Jesús Herrada
16: Tour du Jura Cycliste - Ben O'Connor
17: Parijs-Roubaix - Dylan van Baarle
18-22: Tour of the Alps - Romain Bardet
20: La Flèche Wallonne - Dylan Teuns
24: Liège-Bastogne-Liège Remco Evenepoel
26 apr-1 mei: Tour de Romandie - Aleksandr Vlasov

Mei:
01: Eschborn-Frankfurt - Sam Bennett
03-08: 4 Jours de Dunkerque - Philippe Gilbert
06-29: Giro d'Italia - Jai Hindley
11-15: Tour de Hongrie - Eddie Dunbar
14: La Classique Morbihan - Julien Simon
15: Tro-Bro Léon - Hugo Hofstetter
21: Veenendaal - Veenendaal Classic - Dylan Groenewegen
21: Tour du Finistère - Julien Simon
22: Rund um Köln - Nils Politt
22: Antwerp Port Epic - Florian Vermeersch
22: Boucles de l'Aulne - Châteaulin - Idar Andersen
24-29: Tour of Norway - Remco Evenepoel
26-28: Tour of Estonia - Evaldas Siskevicius
26-29: Boucles de la Mayenne - Benjamin Thomas
29: Grote Prijs Marcel Kint - Arnaud De Lie
31: Classic Alpes-Maritimes - Jakob Fuglsang

Juni:
02: Giro dell'Appennino - Louis Meintjes
04: Heylen Vastgoed Heistse Pijl - Arnaud De Lie
04-08: Adriatica Ionica Race - Filippo Zana
05: Brussels Cycling Classic - Taco van der Hoorn
05-12: Critérium du Dauphiné - Primoz Roglic
06: Ronde van Limburg - Arnaud De Lie
08-12: ZLM Tour - Olav Kooij
11: Dwars door het Hageland - Oscar Riesebeek
12: Elfstedenronde Brugge - Fabio Jakobsen
12-19: Tour de Suisse - Geraint Thomas
14: Mont Ventoux Dénivelé Challenge - Ruben Guerreiro
15-19: Baloise Belgium Tour - Mauro Schmid
15-19: Tour of Slovenia - Tadej Pogacar
16-19: La Route d'Occitanie - Michael Woods 

Juli:
01-24: Tour de France - Jonas Vingegaard
02-06: Sibiu Cycling Tour - Giovanni Aleotti
23-27: Ethias-Tour de Wallonie - Robert Stannard
25: Prueba Villafranca - Ordiziako Klasika - Simon Yates
27: Trofee van Vlaanderen - Jed Smithson
27-28: Vuelta a Castilla y Leon - Simon Yates
30: Donostia San Sebastian Klasikoa - Remco Evenepoel
30 jul - 05 aug: Tour de Pologne - Ethan Hayter
31: Circuito de Getxo - Juan Ayuso

Augustus:
02-06: Vuelta a Burgos - Pavel Sivakov
04-07: Sazka Tour - Lorenzo Rota
04-15: Volta a Portugal - Mauricio Moreira
05-07: Aubel-Thimister-Stavelot - Roman Ermakov
09-11: Tour de l'Ain - Guillaume Martin
11-14: Arctic Race of Norway - Andreas Leknessund
14:  La Polynormande - Franck Bonnamour
16-19: Tour du Limousin - Alex Aranburu
16-20: PostNord Danmark Rundt - Christophe Laporte
19 aug - 11 sep: Vuelta a España - Remco Evenepoel
21: Johan Museeuw Classic - Arnaud De Lie
21: BEMER Cyclassics - Marco Haller
23-26: Tour Poitou - Stefan Küng
24: Druivenkoers - Overijse - Matis Louvel
24-28: Ronde van Duitsland - Adam Yates 
28: Bretagne Classic - Ouest-France - Wout van Aert

September:
04: Tour du Doubs - Valentin Madouas
04-08: Tour of Britain - Gonzalo Serrano
06-11: Turul Romaniei - Mark Stewart
09: GP Cycliste de Québec - Benoît Cosnefroy
11: GP Cycliste de Montréal - Tadej Pogacar
11: GP de Fourmies - Caleb Ewan
13-17: Tour de Luxembourg - Mathias Skjelmose
14: Grand Prix de Wallonie - Mathieu van der Poel
14: Giro della Toscana - Marc Hischi
14-17: Okolo Slovenska - Josef Cerny
15: Coppa Sabatini - Daniel Felipe Martínez
16: Kampioenschap van Vlaanderen - Fabio Jakobsen
17: Memorial Marco Pantani - Afgelast
17: Primus Classic - Jordi Meeus
18: Gooikse Pijl - Gerben Thijssen
18: Grand Prix d'Isbergues - Arnaud Démare
18-25: WK wielrennen - Alle resultaten
21: Omloop van het Houtland - Jasper Philipsen
25: Classique Paris-Chauny
27 sep-02 okt: Cro Race

Oktober:
01: Giro dell'Emilia
02: Gran Premio Bruno Beghelli
02: Tour de Vendée
03: Sparkassen Münsterland Giro
03: Coppa Bernocchi
04: Tre Valli Varesine
04: Binche - Chimay - Binche
06: Paris - Bourges
06: Gran Piemonte
08: Il Lombardia
08-11: Tour of Taihu Lake
09: Kempen Classic
09: Paris - Tours
10: Coppa Agostoni
11-18: Tour de Langkawi
12: Giro del Veneto
13-18: Gree-Tour of Guangxi
16: Chrono des Nations
16: Veneto Classic
16: Japan Cup

Wielerkalender 2022 - vrouwen

Februari:
06: Vuelta CV Feminas - Marta Bastianelli
17-20: Setmana Valenciana - Annemiek van Vleuten
26: Omloop Het Nieuwsblad - Annemiek van Vleuten
27: Omloop het Hageland - Marta Bastianelli

Maart:
01: Le Samyn des Dames - Emma Norsgaard 
04-06: Bloeizone Fryslan - Ellen van Dijk 
05: Strade Bianche - Lotte Kopecky
09: GP Oetingen - Lorena Wiebes
12: Miron Ronde van Drenthe - Lorena Wiebes
16: Danilith Nokere Koerse - Lorena Wiebes
20: Trofeo Alfredo Binda - Elisa Balsamo
24: Exterioo Classic Brugge-De Panne - Elisa Balsamo
27: Gent – Wevelgem - Elisa Balsamo
30: Dwars door Vlaanderen - Chiara Consonni

April:
03: Ronde van Vlaanderen - Lotte Kopecky
06: Scheldeprijs - Lorena Wiebes
10: Amstel Gold Race - Marta Cavalli
13: Brabantse Pijl - Demi Vollering
16: Parijs-Roubaix Elisa Longo Borghini
17: Grand Prix Féminin de Chambéry - Brodie Chapman
20: La Flèche Wallonne - Marta Cavalli
24: Liège – Bastogne – Liège Annemiek van Vleuten
29 apr-01 mei: Ceratizit Festival Elsy Jacobs - Marta Bastianelli
29 apr-1 mei: Ruta del Sol - Arlenis Sierra
30: E3 Saxo Bank Classic - Femke Markus

Mei:
10:  Emakumeen Nafarroako - Sarah Gigante
13-15: Itzulia Women - Demi Vollering
17: Durango - Durango Emakumeen Saria - Pauliena Rooijakkers
19-22: Vuelta a Burgos - Juliette Labous
20: Veenendaal - Veenendaal Classic - Gladys Verhulst
24-29: Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour - Alexandra Manly
27-29: RideLondon Classique - Lorena Wiebes

Juni:
05: Dwars door de Westhoek - Chiara Consonni
06-11: Women's Tour - Elisa Longo Borghini
12: Flanders Diamond Tour - Chiara Consonni
18-21: Tour de Suisse Women - Lucinda Brand
28 jun-01 jul: Lotto Belgium Tour - Agnieszka Skalniak-Sójka

Juli:
01-10: Giro d'Italia Donne - Annemiek van Vleuten
13-17: Baloise Ladies Tour - Ellen van Dijk
24-31: Tour de France Femmes - Annemiek van Vleuten

Augustus:
06: Postnord Vårgårda WestSweden TTT - Trek-Segafredo
07: Postnord Vårgårda WestSweden - Audrey Cordon-Ragot
25: Kreiz Breizh Elites Féminin - Emma Norsgaard
27: GP Lorient Agglomération - Mavia García
30 aug - 04 sep: Simac Ladies Tour - Lorena Wiebes

September:
06-12: Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche - Antonia Niedermaier
08-11: Ceratizit Challenge by La Vuelta - Annemiek van Vleuten
18-25: WK wielrennen - Alle resultaten

Oktober:
01: Giro dell'Emilia
02: Famenne Ardenne Classic
04: Tre Valli Varesine
07-09: Tour de Romandie
13-15: Tour of Chongming Island
16: Chrono des Nations
18: Tour of Guangxi